Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-20-2017, 16:15
comemargot comemargot jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Autostopem przez Skandynawię?

Ostatnio wpadł nam do głowy taki pomysł na spędzenie wakacji. Autostopem już podróżowaliśmy, ale głównie po Europie Zachodniej, natomiast języki i zwyczaje skandynawskie są nam jeszcze nieznane.

Czy ktoś już przetarł szlaki lub słyszał o takich wyprawach? Czy na drodze można dogadać się po angielsku? Jak ludzie reagują autostopowiczów i czy jest to popularne? Czy mielibyście jakieś rady i wskazówki dotyczące panujących tam kultur i zwyczajów?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2017, 14:48
Jospehson Jospehson jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W Szwecji, Norwegii oraz Finlandii istnieje niepisane prawo, że wszyscy mają prawo do kontaktu z naturą. W praktyce oznacza to, że turyści mogą rozbijać namioty niemal wszędzie (nawet na działkach prywatnych po zgodzie właściciela). Sam skorzystałem z tego patentu w sierpniu i byłem zachwycony.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2017, 07:05
GosiaS1993 GosiaS1993 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Jospehson Pokaż post
W Szwecji, Norwegii oraz Finlandii istnieje niepisane prawo, że wszyscy mają prawo do kontaktu z naturą. W praktyce oznacza to, że turyści mogą rozbijać namioty niemal wszędzie (nawet na działkach prywatnych po zgodzie właściciela). Sam skorzystałem z tego patentu w sierpniu i byłem zachwycony.
Słyszałam o tym, ale nie wiedziałam czy to prawda. Dzięki za informację, też bym chętnie kiedyś spróbowała!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2017, 13:16
comemargot comemargot jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Jospehson Pokaż post
Nie miałam pojęcia! Dziękuję za informację, brzmi zachęcająco
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2017, 18:26
wangyang wangyang jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Sama nie podróżowałam jeszcze po Skandynawii, ale moja przyjaciółka objechała całą ze swoim chłopakiem. Faktycznie, nie ma problemów ze znalezieniem miejsca na rozbicie namiotu, natomiast słyszałam że Skandynawowie bardzo rzadko i niechętnie biorą na "stopa".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2017, 01:54
AZaw AZaw jest offline
Kumotr

Domyślnie

Skandynawia się wydaje dość drogim miejscem na podróżowanie bez kasy ~~
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki