Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-07-2017, 23:38
Elisa Elisa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Ciekawy temat i dziękuję za Wasze komentarze, są dla mnie cenną informacją, zwłaszcza, iż sama ciągle nad tym myślę, nie mając jeszcze doświadczenia pracy w biurze, ale mając doświadczenie pisania pracy mgr w domu i w bibliotekach. W domu trudniej było mi się zmotywować, z powodu wielu rozpraszaczy, typu lodówka, herbatka, internet itp. Jednak pisanie pracy mgr nauczyło mnie pewnej dyscypliny tak, iż teraz nie mam już trudności z motywowaniem się samej. Dlatego być może dałabym radę wykonywać tłumaczenie w domu, jednak zdaję sobie jednocześnie sprawę (i Wasze komentarze mnie w tym utwierdziły), że praca zdalna ma również swoje minusy, które są dość istotne : brak kontaktu z żywym człowiekiem (brak relacji). Z drugiej jednak strony, nie musiałabym wstawać wcześnie rano do pracy i każdego dnia o tej samej godzinie...Dlatego chyba najbardziej bliska i pomocna mi jest wypowiedź Potattoe, która stwierdza, że warto najpierw rozpocząć przygodę z tłumaczeniem poza domem, nabrać doświadczenia, nauczyć się od innych i mając już porównanie, zdecydować wtedy, która opcja jest lepsza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2017, 11:42
Ola1 Ola1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Romusen Pokaż post
A ja bym chętnie popracowała trochę w jakimś biurze Byle nie musiało być moje, bo to jednak koszty. Praca w domu jest pod pewnymi względami wygodna, ale lubię mieć kontakt z ludźmi, no i żeby pracować w domu trzeba być jednak bardzo dobrym w oddzielaniu życia prywatnego i czasu wolnego od pracy, a jeśli pracuje się poza domem ten podział wychodzi naturalnie.
Myślę podobnie jednak kontakt z ludźmi jest dla mnie bardzo ważny, pracując w domu bym się nudziła. Uważam, że najlepiej jest mieć tak pół na pół nie siedzieć w pracy całego dnia ale też nie pracować tylko w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2017, 12:05
MagdalenaW MagdalenaW jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Praca w domu to kusząca perspektywa ale na pewno wymaga dobrej organizacji pracy, motywacji, umiejętności oddzielenia życia prywatnego od pracy. Myślę, że nie jest to dla każdego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2017, 10:07
sapeyka sapeyka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście wolę prace w domu, jest mi się łatwiej zorganizować. Kontakt z ludźmi też lubię ale po traumie jaką przeżyłam w ostatniej pracy raczej prędko tam nie wrócę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2017, 14:31
Patrycja Kotowska Patrycja Kotowska jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Marzę o pracy w domu!
Myślę nawet, że byłabym bardziej efektowna gdyż warunki domowe,cisza i spokój bardziej motywują mnie do działania i cięższej pracy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2017, 21:38
Bbaran Bbaran jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wszystko zależy od samodyscypliny. Ja w domu czuję się rozproszony. Najlepiej mi się pracuje w bibliotece.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-20-2017, 00:51
Anioleczka Anioleczka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie możliwość pracy zdalnej jest jednym z plusów, który już dawno przyciągnął mnie do tłumaczeń. Wygoda, elastyczny czas pracy- nigdy nie wpisywałam się w biurowy porządek pracy w konkretnych godzinach pon-pt, zawsze przychodziło mi to ciężko. Dużo zależy, tak jak już ktoś wspomniał, od osobowości. Ja jestem typem osoby, która kiedy zacznie pracę zapomina o wszystkim (nawet o przerwach, co nie jest oczywiście dobre), przez co mogę faktycznie popaść w skrajność i czasem siedzieć godzinami z wybałuszonymi oczami przed komputerem Ale to też bardzo lubię w pracy takiej jak tłumaczenia- jest projekt i mogę się w nim zakopać i dać 100%. I nie liczy się wtedy czy to jest biuro czy domowe zacisze. Jedynie dla własnej wygody i swobody wybrałabym chętnie dom za każdym razem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2017, 19:39
zielanka zielanka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, że najpierw należy popracować trochę w biurze z ludźmi aby nabrać "ogłady" ale też podpatrzeć jak robi się pewne rzeczy, potem można ewentualnie posiedzieć w domu. Kiedyś usłyszałam od znanego tłumacza, że tłumacze pracujący w domu to - cytuję - "osoby lekko zdziczałe", które w sytuacjach wymagających konfrontacji nie umieją postawić na swoim czy też wynegocjować dla siebie lepszej stawki. Myślę, ze od kontaktu z ludźmi mimo wszystko nie można się odcinać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2017, 08:22
ewelina1610's Avatar
ewelina1610 ewelina1610 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dokładnie, należy mieć jakiś kontakt, żeby potem nie być zaskoczonym daną sytuacją.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2017, 09:08
caixa caixa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Po ostatnich kilku latach pracy w biurze zdecydowanie cenię sobie pracę w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.