Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-08-2017, 23:33
adriannad adriannad jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Polecam język szwedzki i norweski

Zdecydowanie polecam skupić się na języku szwedzkim i norweskim jeśli chodzi o pracę w Polsce. W ogólnopolskich ogłoszeniach o pracę które śledzę od lat, dominuje głównie zapotrzebowanie głównie na te 2 języki, duński rzadziej, fiński bardzo rzadko. Poza tym szwedzki i norweski są do siebie podobne, jako native speaker nie mam większego problemu rozmawiać z norwegami : ja po szwedzku, oni po norwesku - łatwo się porozumieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-23-2017, 13:17
adriannad adriannad jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jest mnóstwo ofert pracy w większych firmach i korporacjach w dużych miastach na terenie Polski, dla osób ze znajomością języków w działach obsługi klienta, księgowości, sprzedaży nastawionych na dany kraj. Najczęściej są to placówki wielkich zagranicznych firm przeniesione do Polski ze względu na koszty. Polecam np. portal pracuj.pl, tam jest wiele takich ofert.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-23-2017, 13:59
tapioeero tapioeero jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez adriannad Pokaż post
Zdecydowanie polecam skupić się na języku szwedzkim i norweskim jeśli chodzi o pracę w Polsce. W ogólnopolskich ogłoszeniach o pracę które śledzę od lat, dominuje głównie zapotrzebowanie głównie na te 2 języki, duński rzadziej, fiński bardzo rzadko. Poza tym szwedzki i norweski są do siebie podobne, jako native speaker nie mam większego problemu rozmawiać z norwegami : ja po szwedzku, oni po norwesku - łatwo się porozumieć.
Przecież fiński nie jest językiem skandynawskim (a nawet ma z nimi mniej wspólnego niż np. polski, który i tak nie jest do nich podobny. Fiński należy do rodziny uralskiej, a nie indoeuropejskiej stąd nie ma nawet najmniejszego pokrewieństwa czy podobieństwa do języków skandynawskich. Języki skandynawskie to: szwedzki, duński, norweski, islandzki i język Wysp Owczych- farerski). Język fiński podobny jest do estońskiego, potem do języków ludów fińskich Rosji i innych ludów uralskich Rosji i do węgierskiego (tylko teoretycznie). Właściwie to tylko estoński jest językiem w miarę podobnym do fińskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2017, 17:11
tewlwolow's Avatar
tewlwolow tewlwolow jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez tapioeero Pokaż post
Przecież fiński nie jest językiem skandynawskim (a nawet ma z nimi mniej wspólnego niż np. polski, który i tak nie jest do nich podobny. Fiński należy do rodziny uralskiej, a nie indoeuropejskiej stąd nie ma nawet najmniejszego pokrewieństwa czy podobieństwa do języków skandynawskich. Języki skandynawskie to: szwedzki, duński, norweski, islandzki i język Wysp Owczych- farerski). Język fiński podobny jest do estońskiego, potem do języków ludów fińskich Rosji i innych ludów uralskich Rosji i do węgierskiego (tylko teoretycznie). Właściwie to tylko estoński jest językiem w miarę podobnym do fińskiego.
Nie tyle teoretycznie, co po prostu daleko. To trochę tak, jakby mówić, że polski jest podobny do irańskiego. No jest, ale żeby takie podonieństwa znaleźć, to się troszkę trzeba naszukać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2017, 13:08
bumblebee bumblebee jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że norweski i szwedzki są najbardziej rozchwytywanymi obecnie językami. Nie mniej jednak trzeba pod uwagę wziąć fakt, iż obecnie bardzo wiele osób decyduje się na studiowanie tych języków. Miejsc jest mało, konkurencja duża, specjalistów przybywa. Myślę, że warto to rozważyć. Jeśli chodzi o perspektywy zawodowe to spotykam się głównie z HR'em oraz księgowością. Atutem znajomości tych języków jest to, że pracodawcy oferują szkolenia, które mogą pomóc w późniejszym czasie zmienić branżę, gdyż z pewnością łatwiej jest kogoś nauczyć np. programu komputerowego niż szwedzkiego.

Ostatnio edytowane przez aleksandra23 : 08-04-2017 o 19:59. Powód: brak odstępu po przecinku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2017, 19:08
Lakris Lakris jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Praca w obsłudze klienta

Cytat:
Zamieszczony przez bumblebee Pokaż post
Wydaje mi się, że norweski i szwedzki są najbardziej rozchwytywanymi obecnie językami. Nie mniej jednak trzeba pod uwagę wziąć fakt, iż obecnie bardzo wiele osób decyduje się na studiowanie tych języków. Miejsc jest mało, konkurencja duża, specjalistów przybywa. Myślę, że warto to rozważyć. Jeśli chodzi o perspektywy zawodowe to spotykam się głównie z HR'em oraz księgowością. Atutem znajomości tych języków jest to,że pracodawcy oferują szkolenia, które mogą pomóc w późniejszym czasie zmienić branżę, gdyż z pewnością łatwiej jest kogoś nauczyć np. programu komputerowego niż szwedzkiego.
Ze swojej strony dodam tylko, że najczęściej praca w języku norweskim na południu Polski to praca na 'tzw. słuchawkach', czyli szeroko rozumianym contact center. Pracy w działach HR oraz księgowości jest mniej. Wymagany poziom języka-minimum C1, a najlepiej C2.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-14-2017, 15:54
taran taran jest offline
Kumotr

Domyślnie

Język norweski przydaje się zarówno w Polsce (w niektórych korporacjach), jak i do szukania pracy w Norwegii. Ja z podstawami norweskiego bez trudu znalazłam pracę w Norwegii. Z formalnościami, ubezpieczeniem i wszystkim pomogła mi firma Norlink.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.