Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-07-2013, 17:20
agatawoch agatawoch jest offline
Kumotr

Miejscowość: Kegworth, UK
Post Pierwsza praca jako tłumacz

Jakie doświadczenie należy zdobyć by z powodzeniem prowadzić działalność gospodarczą? Czy odpowiedzią jest praca dla kogoś w pierwszych kilku latach?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2013, 07:17
Everest Everest jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Doświadczenie w pracy w biurze tłumaczeń na pewno się przyda. Zleceniodawca raczej niechętnie podejmie współpracę z kimś, kto nie ma absolutnie żadnego doświadczenia. Z przejściem na działalność lepiej zaczekać, aż się uzbiera klientów i popracuje trochę w branży. Zus kosztuje swoje, a do podpisania umowy o dzieło z przekazaniem praw autorskich wcale nie trzeba mieć własnej działalności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2013, 10:45
buczkoann buczkoann jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: I live in Warsaw.
Domyślnie

Tak samo jak z nauczaniem języka obcego i działalnością - to się opłaca dopiero jak się już wyrobi "nazwisko na rynku", żeby mieć przyzwoite zarobki i starczało na ZUS.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2014, 12:57
DianaM DianaM jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A nie sądzicie, że z pierwszą pracą w biurze tłumaczeń też może być ciężko? Obecnie obojętnie gdzie i w jakim zawodzie nie szukałoby się pracy, wszędzie chcą doświadczenie, doświadczenie, doświadczenie... Jak szukałam pracy związanej z tłumaczeniami j.rosyjski - j.polski i na odwrót, to naprawdę było ciężko. Jestem studentką i jak mam się gdzieś zahaczyć? Zazwyczaj tłumacze tworzą pewną swoją klikę i trzeba umieć się do niej dostać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.