Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-22-2011, 09:25
Ania Gawlikowska Ania Gawlikowska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Czy ktoś z was idze na UNESCO UJ w tym roku?

Jak w temacie: szukam braci i sióstr w niedoli, którzy wybieraj się w październiku na studia z tłumaczenia konferencyjnego na UNESCO UJ i za tydzień na egzamin wstępny. Może jakieś wsparcie albo wymiana wiedzy i doświadczeń?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2011, 10:09
iseverin iseverin jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wybieram się na studia podyplomowe UJ ale na tłumaczenia specjalistyczne. Na pewno cieszą sie one bardzo dobra opinią - dużym zakresem tłumaczeń, są rownież przydatne pod względem stylistyki języka polskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2011, 19:54
silezia silezia jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Tak,ja też się wybieram i szczerze mówiąc nie wiem czy dobrze robię,słyszałam różne opinie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2011, 12:53
rylique rylique jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Możecie powiedzieć jak tam wygląda egzamin wstępny? Czy wszyscy go przechodzą?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2011, 19:23
BlueMoon BlueMoon jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trzy lata temu egzamin składał się z trzech części: tłumaczenie tekstu z języka obcego na polski, tłumaczenie z polskiego na obcy i "gwóźdź" programu: test wiedzy ogólnej, którego zakres jest praktycznie nieograniczony. Przytoczę kilka pytań. Podaj wzór chemiczny dwutlenku węgla, ile kręgów szyjnych ma żyrafa, podaj imię i nazwisko sportowca, który ostatnio zdobył złoty medal, wymień członków G7, wymień 3 miasta w województwie pomorskim, od czego pochodzi skrót PIT, kto w tym roku zdobył nagrodę Nike, podaj daty rozbiorów Polski itp, itd. Mnie niestety nie udało się dostać, więc nie wiem, co jest dalej. Na pewno dobrze jest oglądać uważnie wiadomości i zapamiętywać jak najwięcej szczegółów, bo mogą się pojawić pytania o bieżące wydarzenia i osoby, o których się mówi. W każdym razie życzę wszystkim kandydatom powodzenia. Napiszcie, proszę, później, co wymyślili w tym roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2011, 14:01
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez BlueMoon Pokaż post
Trzy lata temu egzamin składał się z trzech części: tłumaczenie tekstu z języka obcego na polski, tłumaczenie z polskiego na obcy i "gwóźdź" programu: test wiedzy ogólnej, którego zakres jest praktycznie nieograniczony. Przytoczę kilka pytań. Podaj wzór chemiczny dwutlenku węgla, ile kręgów szyjnych ma żyrafa, podaj imię i nazwisko sportowca, który ostatnio zdobył złoty medal, wymień członków G7, wymień 3 miasta w województwie pomorskim, od czego pochodzi skrót PIT, kto w tym roku zdobył nagrodę Nike, podaj daty rozbiorów Polski itp, itd. Mnie niestety nie udało się dostać, więc nie wiem, co jest dalej. Na pewno dobrze jest oglądać uważnie wiadomości i zapamiętywać jak najwięcej szczegółów, bo mogą się pojawić pytania o bieżące wydarzenia i osoby, o których się mówi. W każdym razie życzę wszystkim kandydatom powodzenia. Napiszcie, proszę, później, co wymyślili w tym roku.
Do tego dochodzą: kobiety aktywne na PL scenie politycznej, dziadek w wermachcie, 4 RP, obrona częstochowy, "nie chcem,ale muszem" i mnóstwo innych szalonych rzeczy. Od lat interesuje sie literaturą, polityką, czytam tony magazynów opinii i co? I i tak nie znam odpowiedzi na niektóre z tych pytań- i le kręgów szyjnych ma żyrafa?! No cóż. Jeśli ktos z was idzie 3-ego, to odezwijcie sie do mnie na priva-może razem wpadniemy na jeszcze jakieś źródła z których można się uczyć...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2011, 14:03
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez rylique Pokaż post
Na tłumaczenie konferencyjne jest egzamin pisemny z "wiedzy o wszechświecie" i ustny z tłumaczenia. Na pisemny chyba ten sam test i tłumaczenie pisemne... wejdź na stronę [url]http://www.unesco.uj.edu.pl/[/url] po więcej szczegółów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2011, 19:45
colete colete jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez rylique Pokaż post
W zeszłym roku był test wiedzy ogólnej oraz tłumaczenie tekstu z języka obcego na polski i z języka polskiego na obcy. Pytania bardzo podobne do tych przytoczonych przez BlueMoon. Jeśli chodzi o zdawalność, w przypadku języka rosyjskiego było to jakieś 50%. Nie do końca jestem pewna, jak było w przypadku innych języków, ale podejrzewam, że podobnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2011, 19:55
Sylwiks Sylwiks jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mój kolega zdawał tam w tamtym roku, ponoć jest dość ciężko jednak wiedza ogólna jest bardzo ale to bardzo ważna, cały czas to powtarzał. Wiem, że potem na samych studiach jest bardzo dużo materiału i na prawdę trzeba dużo przysiąść. Cieżko mu było czasami pogodzić to z normalną pracą a przygotowywaniem się na zajęcia, jednak na pewno można to jakoś pogodzić. Powodzenia na egzaminie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-29-2011, 10:48
iseverin iseverin jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Warto tez dodać, że w tescie wiedzy ogólnej wystepują pytania dotyczące gramatyki języka polskiego, stylistyki, na przykład mieszkaniec Malborka, poprawić "Zjadłwszy kanapkę, zle się poczuł".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.