Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-06-2012, 14:14
AliceDelice AliceDelice jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najłatwiej jest nauczyć się języka i danego akcentu gdy się mieszkam w kraju, i mieście, w którym owy język występuje. Można się osłuchać prawdziwego i żywego brzmienia języka. Jeśli taka opcja z wyjazdem jest nierealna, pozostają filmy, telewizja, radio. Uważam, że obcowanie z danym językiem jest najlepszym sposobem. Żaden Polak nie nauczy nas idealnie akcentu amerykańskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 14:19
JolantaS1982 JolantaS1982 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W moim przypadku pomocne było oglądanie filmów amerykańskich w oryginale, w tym kreskówek na Cartoon Network, kiedy był jeszcze w Polsce po angielsku. Dlatego znam amerykański akcent już od najmłodszych lat. Jeśli chodzi o szkołę, to miałam takie szczęście do nauczyciela, że uczył nas każdej wersji angielskiego -brytyjskiego i amerykańskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 16:06
Berenger Berenger jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najlepiej uczyc sie amerykanskiego akcentu z filmow. Polecam "Ojca chrzestnego" , "Czlowieka z blizna", "Chlopakow z ferajny", "Zycie Carlita".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-29-2012, 15:59
lkwojcik lkwojcik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja kiedyś oglądałem CNN, ale nie powiem, by było to lepsze od BBC. Jeśli komuś odpowiada bardziej akcent amerykański, to nauczenie się go powinno przyjść samo, jako że wówczas po prostu lgnie się do niego. A on zawsze się gdzieś znajdzie. Szczególnym jego źródłem są filmy, z których najlepsze pochodzą głównie z Hollywood.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-29-2012, 18:30
joannalilia joannalilia jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Można ewentualnie zainwestować w prywatne lekcje z native speakerem albo lektorem, który zna dobrze fonetykę i fonologię AmE i posługuje się amerykańską wymową
Poza tym oczywiście filmy, seriale, audycje radiowe itp.
I sprawdzanie amerykańskiej wymowy słówek
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2012, 17:16
mmbb mmbb jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z poprzednikami Amerykańskie filmy i seriale, jest ich tak dużo, że na pewno będzie z czego wybierać!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2012, 18:06
Sylwia1105 Sylwia1105 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Dokładnie, seriale i filmy ( polecam wątek o serialach, jest gdzies tutaj) , a czasami nawet warto powtarzac za bohaterami tzw shadowing . Moze warto pomyslec nad zakupem ksiazek do wymowy amerykanskiej lub poszukac w bibliotece (polecam : Accurate English)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2012, 18:20
mieshco mieshco jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

słuchać COUNTRY!!! I Innej zarubieżnej muzy:P Brad Paisley, Boss Hoss, Hayseed Dixie i inne ryjące czachę kawałki:P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2012, 19:39
master13 master13 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z tego co wiem są specjalne kursy poświęcone nauce wymowy. Osobiście uważam, że trzeba mieć predyspozycje językowe i duże samozaparcie. Tak jak już ktoś wyżej wspomniał, dużo pomaga pobyt w kraju anglojęzycznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2012, 20:23
jendrus76 jendrus76 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ktoś tu wspomniał, że najlepiej nabyć akcentu za granicą. W większości przypadków to prawda, choć ja znam wielu którzy mieszkają za granicą wiele lat i nie tylko nie mają miejscowego akcentu, ale nawet nie znają języka. Tak więc zawsze niezbędna jest ciężka praca i godziny słuchania, nie ważne czy jest to film, serial czy słuchanie żywych ludzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.