Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-06-2018, 20:20
alexis1307 alexis1307 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Nauka języka obcego w kraju danego języka

Cześć! Czy przebywanie w kraju, w którym używa się języka obcego, którego się uczymy rzeczywiście znacząco przyczyni się do postępów w nauce? Ze swojej strony mogę powiedzieć, że po semestralnym pobycie w Niemczech na Erasmusie mówię płynniej, jednak specjalnie nie poszerzyłam słownictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2018, 20:28
einhorn einhorn jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Z moich obserwacji wynika, że jest to bardzo pomocne, zwłaszcza w uczeniu się wymowy, pod warunkiem, że faktycznie chce się tam czegoś nauczyć. Jeżeli się komunikujemy w języku angielskim to nie przyczyni się to poprawy naszych umiejętności. Jest jednak pewne, że można się nauczyć mówić tak jak faktycznie się mówi, a nie podręcznikowo. Do tego w im młodszym wieku wyjedzie się na taki pobyt tym większe szanse, że nasze umiejętności będą lepsze, ale trzeba ciągle nad tym pracować. Z przyjemnością na wszelkich wyjazdach do Niemiec mówię po niemiecku i wsłuchuję się w ich wymowę, żeby na bieżąco przypominać sobie jak brzmi prawdziwy niemiecki, a nie tylko ten używany chociażby na uczelni, ale jednak głównie przez polaków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2018, 15:38
annaty annaty jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie przebywanie wśród ludzi mówiących w języku, którego się uczymy, jest przydatne. Zwłaszcza gdy nie ma języka-mostu np. angielskiego. Tak jak napisała przedmówczyni, można nabyć prawdziwy akcent, nauczyć się słówek. Jednak inną ważną rzeczą jest osłuchanie się i rozumienie rozmówców. Nagrania dołączone do podręczników czy nawet filmy są wyreżyserowane, a zatem i język jest mniej "naturalny". Natomiast kontakt ze społecznością daje obraz różnorodności wymowy i szanse na lepsze zrozumienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2018, 23:02
karolina4328 karolina4328 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że przebywanie w kraju, w którym się używa języka, przyczynia się do postępów w nauce. Ciągły kontakt z językiem sprawia, że uczymy się nowych wyrażeń i słów, mówimy bardziej płynnie i nie stresujemy się rozmową w obcym języku z innymi ludźmi. Poza tym jesteśmy zmuszeni do używania danego języka, co przyczynia się w dużym stopniu do postępów, które robimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2018, 14:03
baihe baihe jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że z pewnością nie zaszkodzi naszej nauce, a może pomóc. Będąc w środowisku, w którym większość osób posługuje się językiem którego się uczymy, możemy usłyszeć, jak naprawdę ludzie w nim rozmawiają. Czasem na zajęciach lub kursach nauczyciele mówią wolniej i prościej, więc możemy być zaskoczeni, że zwykli ludzie mówią szybciej i używają innych fraz. Ja tak miałam z chińskim. Po kilku latach nauki pojechałam do Chin i nic nie rozumiałam. Pół roku pobytu dało małe rezultaty. Jednak po roku widziałam już znaczną różnicę w płynności i zrozumieniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2018, 17:27
MartaM_ch MartaM_ch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mieszkanie w kraju, gdzie ludzie porozumiewają się językiem, którego się uczę dało mi mnóstwo korzyści. Początkowo miałam problemy ze zrozumieniem, jednak z czasem się osłuchałam z językiem i zaczęłam uczyć się nowych słówek z tego, co usłyszałam/przeczytałam (nie tylko "na ulicy", także na uczelni/w pracy, w telewizji, radiu, Internecie..). Uważam, że codzienny kontakt oraz KONIECZNOŚĆ porozumiewania się w danym języku mobilizuje. Mówiąc z mojego doświadczenia - w Chinach, jeżeli masz do wyboru język angielski lub chiński, nie zawsze wybierzesz drugą wersję. Jeśli jednak wiesz, że po angielsku nie zostaniesz zrozumiany - zostajesz zmuszony do komunikacji (i często uczenia się nowych wyrażeń) w języku chińskim. Czysta praktyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2018, 19:11
agatabrow agatabrow jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wyjazd z kraju jest obowiązkowy. Zdecydowanie szybciej człowiek zaczyna swobodniej posługiwać się językiem obcym. Zwłaszcza na początku przygody z nowym językiem warto spróbować wyjechać, ponieważ tzw. osłuchanie ma kluczowe znaczenie w procesie nauki. A potem i już sama interakcja staje się łatwiejsza. Są teraz takie możliwości, że bez większego problemu można pojechać za granicę. Co prawda unijne programy wiążą się z wieloma papierkami, ale myślę, że warto poświęcić trochę czasu aby móc cieszyć się miesięcznym lub nawet rocznym pobytem za granicą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-26-2018, 13:22
ankayyy86 ankayyy86 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sama na pewno chciałabym wyjechać, więc również zastanawiałam się nad tym problemem. Jednak jestem zdania, że rzeczywiście znikną u mnie resztki blokady językowej, nauczę się mówić płynnie słownictwo poszerzy mi się w zakresie tych najbardziej przydatnych, codziennych zwrotów...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2019, 20:41
pauprska pauprska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie pobyt za granicą na pewno poprawił umiejętności językowe, głównie pod względem płynności mówienia i wydaje mi się, że to jest główny aspekt, w którym następuje poprawa w przypadku przebywania w obcym kraju. Jeśli jednak jedziemy np. na Erasmusa, mamy często możliwość nauczenia się zupełnie innych rzeczy niż w Polsce. W moim przypadku była to wiedza o dialektach, co też na pewno wpłynęło na poprawę mojego poziomu języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2019, 21:49
MagdaKcz MagdaKcz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cześć! Zdecydowanie zgadzam się, że pobyt w kraju którego języka się uczymy pomaga w poprawieniu płynności wypowiedzi. Myślę jednak, że główną zaletą takiego pobytu jest możliwość wcielenia teorii do praktyki kiedy możemy zaobserować jak pięknie to, czego się uczyliśmy, uczymy i będziemy uczyć, funkcjonuje w kulturze danego kraju na codzień. Myślę, że takie doświadczenie buduje w nas pewność i odwagę w uzywaniu języka obcego oraz niweluje strach przed popełnianiem błędów-po tym jak już zobaczymy jak te same błędy popełniane są przez rodzimych użytkowników języka. Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.