Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-22-2018, 10:27
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Anna P Pokaż post
Czytałam, że wilczur, pies bardzo aktywny, uwielbiający bieganie i wszelkie psie sporty, potrafi przystosować się do życia w bloku, jeśli zapewni mu się każdego dnia odpowiednią dawkę ruchu. Podobnie jest z chartem angielskim whippet. Jak każdy chart lubi biegać, ale ponoć nie potrzebuje dużej przestrzeni życiowej i do zaspokojenia potrzeb ruchowych nie jest mu potrzebny olbrzymi teren. Uważam, że trzymanie psa w bloku to doskonały pomysł, bo bardzo lubię psy. Jest tylko jedno zastrzeżenie. Należy rozumieć charakter i temperament swojego psa i odpowiednio dbać o jego potrzeby. Jeśli ktoś nie ma na to czasu lub ochoty, lepiej żeby nie brał psa, nawet jeśli mieszka w dużym domu z olbrzymim ogrodem.
potrafi przystosować się do życia w bloku, jeśli zapewni mu się każdego dnia odpowiednią dawkę ruchu.

No właśnie, tylko jest jeden problem- gdzie ten wilczur ma biegać?

W weekendy właściciel może mieć czas żeby go gdzieś wywieść na to wybieganie. Ale na co dzień. Spotykałam się z takimi "zażywającymi ruchu" pieskami koło domu. Ludzi maja prawo baz się wilczurów szalejących bez smyczy i nie zastanawiać się czy ten "uroczy" piesek gryzie czy nie. Po rozmowie z agresywnym właścicielem takiego psa miałam ochotę zakazać trzymania jakichkolwiek psów na osiedlu gdzie mieszkają ludzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2018, 15:20
moczulskap moczulskap jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chyba że ktoś posiada najmniejsze mieszkanie na świecie i sam ledwo się w nim mieści, to uważam, że to żaden problem. Każdego psa powinno wyprowadzać się na spacery (nawet jeśli ma się ogródek) i zapewniać mu ruch. Ja od kiedy byłam mała miałam psa w mieszkaniu i nigdy nie bylo problemów z brakiem miejsca na spacery (wystarczy go poszukać) i do zabawy na dworze. Żaden sąsiad też nigdy nie miał problemu z psem na klatce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2018, 16:59
Aga12 Aga12 jest offline

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez moczulskap Pokaż post
Chyba że ktoś posiada najmniejsze mieszkanie na świecie i sam ledwo się w nim mieści, to uważam, że to żaden problem. Każdego psa powinno wyprowadzać się na spacery (nawet jeśli ma się ogródek) i zapewniać mu ruch. Ja od kiedy byłam mała miałam psa w mieszkaniu i nigdy nie bylo problemów z brakiem miejsca na spacery (wystarczy go poszukać) i do zabawy na dworze. Żaden sąsiad też nigdy nie miał problemu z psem na klatce.
Może akurat sąsiedzi tych sąsiadów a psami też nie mieli (szczęściarze). Ja jednak wolałabym nie mieć za sąsiada właściciela szczekającego non-stop psa. Ujadające psy i ćwiczące całe dnie na pianinku lub skrzypeczkach dzieci to koszmar!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2018, 14:02
elak elak jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja raczej nie jestem zwolenniczką trzymania zwierząt w mieszkaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2018, 14:43
ave ave jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Pod warunkiem, ze nie jest sam przez 8 h, bo wtedy cierpi pies i sąsiedzi, którzy pracują w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2018, 16:07
mlebkowska mlebkowska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jeśli ma towarzystwo przez większość czasu i odpowiednią ilość ruchu to dlaczego nie. Gorzej jak ma tylko 3 krótkie spacerki dziennie i zostaje sam na długie godziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2018, 16:18
Verbena Verbena jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla psa lepiej jest jak ma podwórko, w każdej chwili może wyjść pobiegać. Mieszkam w bloku i miałam psa, czasami trzeba i o 3 w nocy wstać i wyjść z pieskiem, nie polecam, ani z punktu widzenia właściciela, ani psa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2018, 18:27
gkinga gkinga jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie widzę problemu w posiadania psa w mieszkaniu pod warunkiem, że właściciel ma wystarczająco czasu i chęci, by zapewnić zwierzakowi wystarczającą ilość ruchu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2018, 16:08
nowicka.marta nowicka.marta jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że dobrym pomysłem. Ale pod warunkiem, że właściciel się najpierw dobrze zastanowi i przemyśli czy jest w stanie zapewnić temu zwierzęciu towarzystwo przez dużą część dnia, świeżą wodę w misce wymienianą co jakiś czas, noo i czy będzie w stanie wychodzić na spacery z tym pieskiem conajmniej 2 razy dziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2018, 23:33
Aga12 Aga12 jest offline

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Verbena Pokaż post
Dla psa lepiej jest jak ma podwórko, w każdej chwili może wyjść pobiegać. Mieszkam w bloku i miałam psa, czasami trzeba i o 3 w nocy wstać i wyjść z pieskiem, nie polecam, ani z punktu widzenia właściciela, ani psa.
...ani z punktu widzenia właściciela, ani psa, ani SĄSIADÓW!! o 3 w nocy!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.