Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-05-2013, 13:31
yoake yoake jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeszcze zależy jak bardzo szybko ma być to "szybko" Bo niestety żeby język obcy ułożył się w głowie to trzeba czasu. No i jaki poziom chciałoby się osiągnąć: podstawowy, średnio-zaawansowany? Im dalej tym więcej materiału do przyswojenia.
Niezależnie od tego zgadzam się z poprzednią wypowiedzią na temat ukrytej miłości do niemieckiego To, plus znalezienie tematu, który cię zainteresuje do tego stopnia, że nie będziesz mógł się od niego oderwać. W książkach mało jest języka, jakim naprawdę posługują się ludzie z danego kraju. Skracają formy, urywają zdania itp, dlatego najlepiej jest poszperać samemu po internecie i poszukać materiałów zrobionych przez Niemców dla Niemców. Tam znajdziesz najbardziej naturalny język i najciekawsze tematy. Polecam poszukanie jakichś ciekawych podcastów. Mogę polecić [URL="http://feeds.schlaflosinmuenchen.com/weeklysim.xml"]http://feeds.schlaflosinmuenchen.com/weeklysim.xml[/URL]
i [URL="http://www.hoaxilla.com/"]http://www.hoaxilla.com/[/URL]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2013, 18:18
ewelina3 ewelina3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wg mnie metoda jest "ciut" mniej ważna od konsekwencji, ważne jest aby uczyć się dużo słówek, potem te nauczone powtarzać, nawet układać potem zdania z nimi, poza tym uczyć się gramatyki i słuchać dużo tekstów aby wyłapywać to co się nauczyłeś. Podstawą jest mowa i słuch ponieważ to są najważniejsze kanały percepcji do nauki. Ja jestem wzrokowcem ale sam tekst do mnie nie przemawia. Metodę wg mnie musisz sam wypracować jaka będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia, czy program komputerowy (są różne ciekawe i mniej ciekawe - tego nikt nie wie co Ci się będzie podobało), książka, korepetycje, filmy, muzyka. Musisz sam wypróbować co Ci pasuje i trzymać się tego konsekwentnie, najlepiej codziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2013, 19:09
anna_ag anna_ag jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KarolinaKolakowska Pokaż post
Jeżeli chodzi o naukę angielskiego to polecam "Direct" czyli dawniej Callan.Ta metoda komunikacyjna sprawdza się nie tylko w przypadku dorosłych,ale i dzieci. Poza tym przełamuje bariery w kwestii mówienia. Polecam. Myślę,że istnieje równoległa metoda nauki niemieckiego.
Znam metodę Callana (jako nauczyciel), być może metoda "Direct" jest jej lepszym wcieleniem Fakt, przełamiesz barierę, nauczysz się kilku słówek, ale nie samodzielności w komunikacji.

Z tego co widzę ten wątek dotyczy nauki niemieckiego a jest w dziale języka angielskiego
Oryginalna metoda Callana była opracowana tylko dla angielskiego w latach '50. I wciąż mamy tam na pierwszej stronie "panicza"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2013, 00:22
djoze djoze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chcesz szybko opanować język ważna jest systematyczność i jak najczęstszy kontakt z językiem: kurs, materiały on-line, TV, czytanie książek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2013, 19:58
paula_inbox paula_inbox jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam przede wszystkim rozmowy z native speakerem, to raz a dwa, spróbuj się osłuchać z j.niem włączająć sobie np. niemieki kanał telewizyjny czy organizując weekendowe wypady do Berlina. Najważniejsze to osłuchać się z językiem. Wiem z doświadczenia ponieważ też się niemieckiego uczyłam i najlepiej "wchodził" do głowy jak miałam z tym językiem "żywy" kontakt.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2013, 20:44
dianapisarczyk dianapisarczyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie polecam Callana, gdyż owszem takie osoby potrafią mówić i nie mają z tym problemów, ale z doświadczenia wiem, że nie wiedzą co to gramatyka i słowo pisane. Uczę dziewczynę, która była uczona Callanem i muszę z nią przerabiać wszystko od początku, wiele słów umiała mówić, ale np nie umiała wcale pisać. Wiadomo każdy wybiera taką metodę jaka mu najbardziej odpowiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-04-2018, 13:00
annaabudzinska annaabudzinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zajęcia z native speakerem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2018, 14:55
karolina4328 karolina4328 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Według mnie warto zainwestować w kurs językowy lub korepetycje. Uważam, że kontakt z nauczycielem zawsze jest przydatny. Poza tym można kupić książki, z których można nauczyć się gramatyki lub poszukać materiałów do nauki w Internecie. Pamiętaj, żeby nauczyć się języka ważna jest systematyczność- bez kontaktu z językiem i częstych powtórek nie da się opanować języka w dobrym stopniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.