Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-09-2018, 12:58
eani eani jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Konwertowanie obrazka z tekstem w Abby PDF transformer

Mam w dokumencie PDF obrazek, na którym napisany jest tekst. Jako że jest to PDF, są oczywiście scalone. Program Abby PDF Transformer ma służyć do tego, żeby taki obiekt dało się edytować, ale po konwersji do dokumentu Worda tekst dalej jest częścią obrazka. Próbowałam zaznaczyć pola tekstowe na polu obrazka tam gdzie był tekst, ale skutek był taki, że tekst z pola nałożył się na tekst z obrazka, który dalej był pod spodem, a w kilku przypadkach powstały czarne pola. Zaznaczenie całego obrazka jako tekst przyniosło rezultaty, których lepiej nie opisywać. Próbuję znaleźć taki dokładnie przypadek w angielskiej instrukcji, ale nie widziałam go tam. Czy moglibyście poradzić, jak przeprowadzić konwersję żeby tekst na obrazku był edytowalny i możliwy do przetłumaczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2018, 14:42
zuzikowanna zuzikowanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Abbyy jest fajny, ale generalnie cudów nie zdziała.

Testowałam i wersje Fine Reader 14 i Transformer 3.0. Zdecydowałam się w końcu na 14, bo o wiele lepiej poradziła sobie z tekstem - chociaż i tak wyciągnięcie tekstu z takich pół, o których mówisz, nie było dobrej jakości. Ostatecznie tekst wyciągnęło częściowo, a to co pod nim pozostało, to rozmazane jego resztki. Transformer zostawił mi jeszcze czarne pola i rozmazany tekst w miejscach, w których nie zrobiła tego 14. Po 3 godzinach ślęczenia nad idealnym OCRem poddałam się i doszłam do wniosku, że jest to jednak uwarunkowane jakością dostarczonego dokumentu. O wiele lepiej wyciągnie Ci, jeśli PDF został wygenerowany w edytorze tekstu.

W mojej opinii szybciej Ci będzie odtworzyć te pola w wordzie. Spróbować dopasować kolor, etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2018, 09:08
frytex frytex jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

[url]https://www.youtube.com/watch?v=9oTeHfWgkTY[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-11-2018, 16:43
majadz majadz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Postępowałam zgodnie ze wskazówkami w filmiku, jednak dalej tekst nakłada się na tekst. Jakieś propozycje, co jest nie tak?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2018, 20:40
Mashira Mashira jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja ominęłam problem "ręcznie". Skopiowałam rysunek do Painta. Tam wycięłam duże fragmenty tekstu, przetłumaczyłam je z użyciem Deja vu, a potem sama zrobiłam w wymaganym formacie. Natomiast na pojedyncze wyrazy powstawiałam pole tekstowe z tłumaczeniem. Nie miałam lepszego pomysłu, ale efekt końcowy - zadowalający.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2018, 20:41
Mashira Mashira jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

PS. Mi też tekst nakładał się na tekst i wyglądało to okropnie. Gdyby ktoś wiedział, jak to ominąć ten problem szybciej niż w mojej metodzie, niech się podzieli.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.