Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-06-2017, 16:40
VictoriaKedra VictoriaKedra jest offline
Podszyszkownik

Również dziękuję za artykuł! Krople nawilżające oraz gimnastyka dla oczu jest naszym niezbędnych narzędziem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2017, 19:07
mpiescinska mpiescinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Od siebie dodam, że oprócz wymienionych w artykuje Anti-EyeStrain i EyeCareReminder przydatnym programem jest f.lux, który dostosowuje ustawienia jasności ekranu i kontrastu do pory dnia i nocy. Na początku wydawało się trochę dziwnie ale po paru miesiącach używania go nie jestem w stanie pracować bez f.luxa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2017, 23:00
kisielewska kisielewska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja zawsze robię sobie przynajmniej jedną przerwę w pracy (kiedy pracuję cały dzień przy komputerze) na wyjście do ogródka i patrzenie na prawdziwy świat Nawet jak jest zimno to lubię się ubrać i wyjść z domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-16-2017, 14:47
DanaDan DanaDan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie higiena pracy

ważne przypomnienie, że nasze oczy to tez "nasze narzędzie". lepiej zapobiegać niż potem płakać nad rozlanym mlekiem. dzięki za artykuł.
tu temat podobny:
[url]https://nazdrowie.pl/artykul/okulistyka/higiena-wzroku-w-pracy/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-16-2017, 21:52
jagodzinska jagodzinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To prawda, że często zapominamy a tak podstawowych sprawach jak nasze zdrowie. A przecież praca tlumaca bardzo zle wpływa na wzrok. Dużo czytania, dużo pracy przy komputerze, często przy słabym świetle.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-29-2017, 18:46
PrzemPtak PrzemPtak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Żebym to ja miał ten artykuł parę lat temu... Ech, przynajmniej miałem czas się do okularów przyzwyczaić. No cóż, lepiej późno niż wcale, może uda się nie pogarszać tej wady.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-19-2017, 12:39
halotuela halotuela jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ciekawy artykuł, tłumaczenia = siedzenie przed komputerem. Oczy mogą ucierpień, plecym nadgarstki, przeciez to można porównać do pracy biurowej, to jest praca w biura, siedząca, typowa przed komputerem. (mowa o tłumaczeniach pisemnych)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-19-2017, 16:28
agnieszka2020 agnieszka2020 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W nawiązaniu do poprzednich odpowiedzi polecam zakup krzesłą ergonomicznego. Bardzo porawia komfort siedzenia podczas długich godzin spędzonych przed komputerem. Innym rozwiązaniem jest kupienie nakłądki na krzesło obrotowe. Polepsza to bardzo komfort pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-30-2017, 19:47
michal9x michal9x jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mpiescinska Pokaż post
Od siebie dodam, że oprócz wymienionych w artykuje Anti-EyeStrain i EyeCareReminder przydatnym programem jest f.lux, który dostosowuje ustawienia jasności ekranu i kontrastu do pory dnia i nocy. Na początku wydawało się trochę dziwnie ale po paru miesiącach używania go nie jestem w stanie pracować bez f.luxa.
Popieram i też polecam f.lux! W późnych godzinach wieczornych ekran staje się ciemniejszy, a kolory cieplejsze, co czyni obraz łagodniejszym dla zmęczonych oczu.

Polecam też poeksperymentować z ustawieniami monitora. Często monitory są domyślnie ustawione na zbyt jasno, po to, by obraz się lepiej prezentował na półce w silnie oświetlonym sklepie komputerowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2018, 21:34
m.stepuch m.stepuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dzięki, nie wiedziałam. Poszperałam w ustawieniach i zmniejszyłam sobie jasność. Może będzie się lepiej pracowało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.