Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-19-2016, 15:13
maugolena maugolena jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Ulubieni tłumacze

Czy macie swoich ulubionych tłumaczy na których się wzorujecie i których cenicie za ich pracę?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2016, 21:22
Aleksa94 Aleksa94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Barańczak

Jeśli chodzi o przekład poezji, to najbardziej zaznajomiłam się z tłumaczeniami Barańczaka. Szczególnie cenię go za translację poezji, że tak to ujmę, dość nietypowej, jak np. E.E. Cummingsa. Z Szymborską też sobie poradził, chociaż tutaj jakieś zastrzeżenia można by mieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2016, 22:34
Maawi Maawi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Piotr Cholewa. Jego tłumaczenia gier i żartów słownych (chociażby w twórczości T. Pratchetta) nie mają sobie równych, a zdolność oddania różnych stylów literackich jest niedościgniona. I pomimo nagród i uznania trzyma do siebie dystans.

Ostatnio edytowane przez Bbaran : 07-09-2017 o 00:05. Powód: Dodano kropkę na końcu zdania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2017, 14:11
mikaozga mikaozga jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Gdańsk
Wink tłumacz fantasy

Moim ulubionym tłumaczem fantasy jest Pan Maciej Pawlak.
Na studiach był moim wykładowcą. Wywarł na mnie ogromne wrażenie swoją pomysłowością, wiedzą i umiejętnością formułowania w przekładach zachwycających zdań.
Jeśli ktoś lubi literaturę fantasy, to polecam jego tłumaczenia. Lista przetłumaczonych przez niego książek każdy z Państwa znajdzie w internecie

Ostatnio edytowane przez Bbaran : 07-09-2017 o 00:09. Powód: Dodano przecinek przed "to".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2017, 14:26
malinfuction malinfuction jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś, gdy siedziałem mocno w spoleczeństwie muzyków i poezji, bardzo lubiłem czytać (i oglądać) tłumaczenia Tomasza Beksińskiego. Mieszkał zasadniczo niedaleko ode mnie więc mam do niego sentyment, w sumie cała jego praca również warta jest sprawdzenia. W sumie to legenda już, podejrzewam, że większość zna go jednak z audycji radiowych w Trójce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2017, 18:49
GabrielaaaW GabrielaaaW jest offline
Kumotr

Domyślnie

Bartosz Wierzbięta i Stanisław Barańczak (szczególnie za "Kruka" Edgara Allana Poe). Wynajdywane przez nich językowe rozwiązania i wytrychy są imponujące.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2017, 11:36
joaakh joaakh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aleksa94 Pokaż post
Jeśli chodzi o przekład poezji, to najbardziej zaznajomiłam się z tłumaczeniami Barańczaka. Szczególnie cenię go za translację poezji, że tak to ujmę, dość nietypowej, jak np. E.E. Cummingsa. Z Szymborską też sobie poradził, chociaż tutaj jakieś zastrzeżenia można by mieć.
Tak, Baranczak stanowi klasę, bo żeby tłumaczyć literaturę / poezję, to samemu trzeba być po troszkę pisarzem / poetą. Barańczak jednak dość odchodzi od tekstu - np. uwapółcześniając Szekspira. Nie krytukuję, lecz zauważam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.