Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-31-2013, 20:25
ellla ellla jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najpopularniejszą stawką jest cena 30 złotych za 60 minut. Uważam, że jest to cena przystępna i sprawiedliwa, gdyż do korepetycji z konkretną osobą trzeba się przygotować, a także znaleźć odpowiednie materiały. Oczywiście wiele zależy także od umiejętności korepetytora oraz jego oceny własnych umiejętności, jednak dziwią mnie ogłoszenia ze stawką 10/15 złotych za godzinę, na które również można natrafić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-01-2013, 19:22
étudiante90 étudiante90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja brałam 20-25 złotych, ale teraz myślę już o 30 za 60 min.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2013, 13:46
Angiemangie Angiemangie jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mi również odpowiada 30zł/h, czasami może to być więcej (35-40), jeśli w grę wchodzi dłuższy dojazd lub więcej materiałów, kontakt przez e-mail ze sprawdzaniem prac domowych itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2013, 17:41
aqu aqu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś brałam 25 zł za godzinę zegarową z dojazdem do ucznia (dzieci na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum).

Gdybym teraz miała udzielać korepetycji podniosłabym cenę do 30-35 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2013, 20:13
MonikaMF MonikaMF jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mieszkam w dosyć sporym mieście i biorę 40 zł/60 min z dojazdem do ucznia, jeżeli zajęcia są u mnie w domu to jest to 35 zł ( w większości sama opracowuję materiały ). Na początku mojej korepetytorskiej kariery brałam 25 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2013, 00:04
Malina13 Malina13 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Ja biorę 25-30 zł za godzinę zegarową. I słyszałam, że to nie wiele. Ale z drugiej strony wiem, że inni biorą jeszcze mniej przez co zaniżają kwoty na rynku i potem nie sposób znaleźć chętnych, ,,bo przecież tam może mieć taniej". Powinna być stała stawka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2013, 00:28
Agab555 Agab555 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Blackout Pokaż post
To wszystko zależy. W większych miastach wiadomo jest drożej. Zależy tez od tego czy to nauczyciel dojeżdża do ucznia czy odwrotnie. Jeśli ja dojeżdżam to biorę 25 -30 zł za godzinę. Jeśli zajęcia mają się odbyć poza moim miejscem zamieszkania to oczywiście cena rośnie. W większym mieście w którym także udzielam korepetycji biorę około 35-40 zł.
Na początku raczej nie warto dawać zbyt wysokiej ceny. Ale trzeba też szanować siebie, swoją pracę i czas. Jak widzę, że niektórzy dają 15 zł za godzinę to naprawdę ręce opadają... Niestety jest wiele osób dla których głównym kryterium jest cena - kto da mniej.

Zresztą już jest taki wątek [url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=25092[/url]
Nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem, że w większych miastach jest drożej. Moje doświadczenie wskazuje na coś kompletnie odwrotnego. Mieszkałam przez chwilę w dużym mieście ( 500tys mieszkańców) gdzie stawki za godzinę były w okolicy 35-40 zl. Obecnie, w mniejszym mieście (10tys mieszkańców) stawki są wyższe, w okolicy 45-50zl, bo jest mniejsza 'podaż' w stosunku do 'popytu'.
Stary 09-05-2013, 09:35
Blackout's Avatar
Blackout Blackout jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Agab555 Pokaż post
Nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem, że w większych miastach jest drożej. Moje doświadczenie wskazuje na coś kompletnie odwrotnego. Mieszkałam przez chwilę w dużym mieście ( 500tys mieszkańców) gdzie stawki za godzinę były w okolicy 35-40 zl. Obecnie, w mniejszym mieście (10tys mieszkańców) stawki są wyższe, w okolicy 45-50zl, bo jest mniejsza 'podaż' w stosunku do 'popytu'.

Moje doświadczenie wskazuje na to, że w mieście biorę 40 zł za godzinę, a 70 zł za godzinę dla 2 dzieci. W mniejszej miejscowości biorę za to samo 20/25 zł za godzinę Zresztą co to za problem wejść sobie na stronę z korepetycjami i sprawdzić ile kosztuje godzina w Pcimiu Dolnym i Wzdółku Rządowym, a ile w Krakowie, Katowicach czy w Poznaniu. Chyba, że bierzemy pod uwagę wsie z 15 mieszkańcami, z których jeden z nich jest filologiem angielskim. To wiadomo, konkurencji nie ma, ceny można dyktować
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2013, 09:44
Niltinco's Avatar
Niltinco Niltinco jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czasem może nie być konkurencji, a i tak nie można windować ceny, bo po prostu nikt się nie zgłosi.
Gdy w mojej rodzinnej pipidówce oferowałam kilka lat temu 25 zł za 1h zegarową to czasem dostawałam informacje w stylu "chętnie bym zaczął naukę, ale jakby można było trochę spuścić z ceny". Jako, że uważałam, że już nie ma z czego obniżać bo nawet angliści i germaniści brali więcej, to miałam niewielką liczbę uczniów.

Obecnie mieszkam w większym mieście, nie jestem jedyną lektorką oferującą japoński i mogę spokojnie brać 35 - 40 zł za 1h.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2013, 12:43
Kaha90 Kaha90 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

1. [url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=25092&highlight=korepetycje[/url]
2. [url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=24748&highlight=cena+korepetycje[/url]
3. [url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=23970&highlight=cena+korepetycje[/url]
4. [url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=15949&highlight=cena+korepetycje[/url]

W ciągu paru sekund znalazłam przynajmniej 4 wątki o właściwie tym samym temacie. Proponuję przed każdym założeniem nowego wątku, wykorzystać funkcję "przeszukaj forum" w celu uniknięcia dublowania, a w tym przypadku to już w ogóle poczwórniania (?) tych samych treści.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.