Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Tłumaczenia literackie
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-09-2018, 06:09
jbmmarczyk jbmmarczyk jest offline
Kumotr

Miejscowość: Bielsko-Biała
Domyślnie

Ja sięgnęłabym po mało popularnego w Polsce Nika Pierumowa i jego serie fantasy. Z przyczyn całkowicie osobistych - istnieje seria, z której w przekładzie polskim wyszedł tylko pierwszy tom. Mój tata jest zakochany w tej książce, ale nie zna rosyjskiego, więc obiecałam sobie, że kiedyś dla niego przełożę pozostałe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2018, 16:04
Scarlett3's Avatar
Scarlett3 Scarlett3 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ostatnio znalazłam ciekawą powieść irlandzkiego autora, która zebrała bardzo pozytywne recenzje na Amazonie. Nie została jeszcze przetłumaczona na polski, ale uważam, ze mogłaby zrobić karierę . Jest to powieść raczej obyczajowa, ale może być ciekawa, chciałabym ją przetłumaczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2018, 11:14
Mar41 Mar41 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Ostrołęka
Domyślnie

Osobiście bardzo chętnie bym przetłumaczył książki z Archiwum Burzowego Światła albo Akta Harry'ego Dresdena. Seria Dragon's Memoria także mi się bardzo podobała. Ogólnie bardzo lubię wszelkiego rodzaju książki sci-fi, fantastykę, militarystykę, itp. więc nie pogardziłbym niczym
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2018, 12:43
AdiMil AdiMil jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Zgierz
Domyślnie

Chętnie bym kiedyś przetłumaczył od zera wszystkie części "Harry'ego Pottera" Nie narzekam oczywiście na obecne tłumaczenie, ale byłaby to bez wątpienia świetna zabawa :>
Z przyjemnością przetłumaczyłbym też sagę "Jak wytresować sobie smoka" bo wydaje mi się, że przetłumaczono tylko kilka pierwszych części.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2018, 12:52
marcin1509 marcin1509 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja bardzo chętnie przetłumaczyłbym niemiecką serię fantasy "Krasnoludy" (Die Zwerge) Markusa Heitza, albo dwie pozostałe książki z uniwersum Guild Wars - Sea of Sorrows i Edge of Destiny, na polski przełożono tylko pierwszą z trzech książek, ale niestety wydawnictwo po jakimś czasie upadło, więc nie ma szans na pojawienie się już polskiej wersji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2018, 14:30
olula96 olula96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najchętniej tłumaczyłabym gatunki, po które zwykle sięgam - horrory, psychologiczne, fantasy lub kryminały.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2018, 16:24
Harry96 Harry96 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Najbardziej chciałbym przetłumaczyć sagę o Wiedźminie Sapkowskiego. Starałbym się jak najbardziej oddać klimat oryginału. Słowiańska mitologia jest mało znana na świecie i dobre tłumaczenie mogło by ją rozsławić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2018, 20:17
lagodzinski5 lagodzinski5 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Harry96 Pokaż post
Najbardziej chciałbym przetłumaczyć sagę o Wiedźminie Sapkowskiego. Starałbym się jak najbardziej oddać klimat oryginału. Słowiańska mitologia jest mało znana na świecie i dobre tłumaczenie mogło by ją rozsławić.
W wiedźmińskiej sadze jest też masa kultury zachodniej, szczególnie skandynawskiej, ale i francuskiej czy niemieckiej. Słowiańskość bardzo ciężko oddać, może nawet się nie da. Weźmy na przykład jakieś słowiańsko brzmiące imię. Co z tym zrobić? Przetłumaczyć czy zostawić oryginał? Czy nie utrudni to odbioru potencjalnemu czytelnikowi na zachodzie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.