Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-11-2008, 22:57
daphne daphne jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Erik Jakub Groch i tłumacze ze słowackiego

Mam pytanie - czy są wśród nas tłumacze ze słowackiego? Czy znają nazwisko Erika Jakuba Grocha? To słowacki autor, głównie bajek dla dzieci. Jestem ciekawa jak wygląda recepcja jego twórczości na Słowacji? Pytam, bo w moje ręce wpadła jego (chyba jedyna wydana w Polsce) książka - zbiór bajek dla dzieci "Łazik i Klara" ("Tulacik a Klara"), przetłumaczona przez państwa Zamojskich.
Jeśli ktoś zna, to jestem ciekawa-jak się ma przekład do oryginału?
A jeśli ktoś nie zna - polecam, mądra lektura, nie tylko dla dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2008, 15:41
Mufka Mufka jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez daphne Pokaż post
A jeśli ktoś nie zna - polecam, mądra lektura, nie tylko dla dzieci.
Skorzystałam To znaczy zakupiłam "Łazika". Szukałam prezentu dla siostrzenicy i w moje ręce wpadła ta książeczka. Przede wszystkim cudne wydanie i piękne ilustracje! A po wtóre - sama ją przeczytałam i mam wrażenie, że czuwa nad nią duch A. de Saint- Exupery'ego. Mądre opowieści dla dużych i małych, równie wartościowe i podnadczasowe, jak "Mały Książe".
Dzięki za zwrócenie uwagi na tę ksiażkę!

Ostatnio edytowane przez Mufka : 06-17-2008 o 16:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2008, 16:16
moped moped jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mój syn dorwał się do "Łazika i Klary" w przedszkolu. Mają tam rozumną wychowawczynię, która nie karmi dzieciaków disneyowskim chłamem. Prosił, żeby mu książeczkę kupić, a my zatwierdziliśmy jego wybór . To ulubiona lektura młodego.
Staramy się od małego uczyć syna rozpoznawania tego co wartościowe. Irytują mnie rodzice, którzy o to nie dbają i kupują dzieciakom fatalnie wydane lektury,z błędami i koszmarnymi ilustracjami, najczęściej kupowane w kioskach za 5 złotych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2008, 10:28
Klempicz's Avatar
Klempicz Klempicz jest offline
Szyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez moped Pokaż post
Staramy się od małego uczyć syna rozpoznawania tego co wartościowe. Irytują mnie rodzice, którzy o to nie dbają i kupują dzieciakom fatalnie wydane lektury,z błędami i koszmarnymi ilustracjami, najczęściej kupowane w kioskach za 5 złotych.
Ostatnio sam się naciąłem - kupiliśmy córce książkę w markecie bo miała ładne obrazki. Były to nazwy różnych sportów i obok każdej nazwy była kolorowa ilustracja. Niestety, dopiero w domu zauważyłem "badmington"...

Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2008, 11:57
Podszyszkownik

Domyślnie

Klempicz, a w jakim wieku jest Twoje dziecko? Bo mogę Wam polecić dwie książki wydawnictwa Replika, dla którego od czasu do czasu robię korektę:

1. Małgorzata Cieślak "Gry i zabawy dla dzieci. Od 1 miesiąca do 3 roku życia".
Motto książki można określić słowami: "Nie potrzebujesz drogich zabawek, aby dobrze bawić się z dzieckiem". Książkę napisała doświadczona matka, która na swoim dziecku "testowała" różne gry i zabawy. To prawdziwy skarbiec zabaw dla maluchów! Są tu propozycje zabaw dydaktycznych, manipulacyjnych, konstrukcyjnych, ruchowych, tematycznych etc.
Kiedyś robiłam warsztaty teatralne dla maluchów i żałuję, że wcześniej nie znałam tej książki.

2. Praca zbiorowa, "Wiem i umiem. Zeszyt dla 3,4,5-latka"
Zeszyt ma stymulować rozwój dziecka, poszerzać granice jego wyobraźni, pobudzać aktywność intelektualną. Ćwiczy z dzieckiem jego zdolności manulane oraz grafomotoryczne. Są tu wierszyki, rymowanki, rysunki, kolorowanki, naklejki. Format A4, kosztuje ok. 8 zł, a zaręczam, że nie znajdziesz tu błędów jakie pojawiają się w marketowych pozycjach.

Ja nie mam dzieci (jeszcze) dlatego mogę Ci polecić jedynie książki, które przypadkowo, przez współpracę z wydawnictwem, wpadły w moje ręce. Jednak doświadczenie w pracy z dziećmi podopwiada mi, że są to książki warte polecenia.

Ostatnio edytowane przez daphne : 06-18-2008 o 12:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2008, 12:42
Klempicz's Avatar
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Klempicz, a w jakim wieku jest Twoje dziecko?
9 miesięcy. Podeślij mi jakiś link jak możesz.

Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2008, 14:10
Podszyszkownik

Domyślnie

Gratulacje dla Młodego Taty!

Podaję linki:

"Wiem i umiem":
[url]http://www.replika.eu/szukaj.php?wyd=0&id3=26&k=&tyt=wiem%20i%20umiem&sz uk=1[/url]

"Gry i zabawy dla dzieci":
[url]http://www.replika.eu/szukaj.php?wyd=0&id3=24&k=&tyt=Gry%20i%20zabawy%20 dla%20dzieci&szuk=1[/url]

Możesz tu przeczytać fragment książki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2008, 14:20
Klempicz's Avatar
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Gratulacje dla Młodego Taty!
Dzięki. Zdaję sobie sprawę, że "Młody" odnosi się tu do stażu rodzicielskiego, nie do wieku.

Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2008, 14:46
Podszyszkownik

Domyślnie

Chciałbyś
Do stażu, do stażu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd