Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-28-2019, 23:32
wojtiPL wojtiPL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Omega czy Deja Vu?- najlepszy program do tłumaczeń CAT

Witam,
jak sądzicie, który z wymienionych w tytule programów CAT jest najlepszy według Was i dlaczego? Z którym Wam się lepiej pracuje?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-29-2019, 13:34
frytex frytex jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Rzecz gustu.
Omega jest nieco prymitywna (ale wcale nie tak bardzo, jak się wydaje na pierwszy rzut oka) i ma kompletnie inny interfejs. Co do zarzutów niestabilności, które tu się pojawiają - nie zgadzam się. Pracuję od lat (na wersjach z własną Javą) i nigdy program mi się nie wysypał. Pliki tmx można importować do innych programów.
Zaletą jest za to, że jest całkowicie darmowa. Ja np. tłumaczę za mało, żeby mnie było stać na dzierżawę programu. Jeśli cena za Deja Vu jest jednorazowa, to może bym i zapłacił. Ale jeśli trzeba płacić abonament, to bym podziękował.
A jak się tłumaczy dużo, to prawdopodobnie opłaca się zapłacić za trochę bardziej przyjazny soft.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2019, 21:09
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez wojtiPL Pokaż post
Witam,
jak sądzicie, który z wymienionych w tytule programów CAT jest najlepszy według Was i dlaczego? Z którym Wam się lepiej pracuje?
Zależy od systemu operacyjnego. Na systemach uniksowych pracuję na OmegaT. Na żadnej dystrybucji Linuxa nie uruchomisz Deja Vu. Musisz zainstalować wirtualną maszynę, na niej dopiero instalujesz system operacyjny Windows, musisz go uaktualnić i dopiero potem instalujesz Deja Vu. Zobacz, ile z tym zachodu. Co prawda nadal taka wirtualna maszyna będzie działała sprawniej, szybciej i dużo bezpieczniej, niż zainstalowany Windows na komputerze. Do tego możesz się na żywca przełączać między systemami operacyjnymi, bo działają jednocześnie na jednym komputerze... Do tego można sobie potestować i w międzyczasie zainstalować kolejny system operacyjny na maszynie wirtualnej i sprawdzić, jak na nim działa Deja Vu. Możesz ją zaatakować wirusem lub innym skryptem. Na maszynie wirtualnej to bezpieczne i można do woli testować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-15-2019, 16:28
Zaneta0203 Zaneta0203 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dopiero poznaję Deja Vu, ale sprawił mi już tyle problemów, że jestem bardzo zniechęcona i nie wyobrażam sobie pracy na nim w dalszej przyszłości jeśli ciągle się wyłącza i nie mogę dodać nowego projektu z czym też już miałam problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2019, 04:06
frytex frytex jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

jak chcesz testować omegat to jestem do dyspozycji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-20-2020, 13:54
karczewska karczewska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie bardziej odpowiada Deja Vu. Według mnie jest bardziej intuicyjny i prostszy w obsłudze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-30-2020, 10:53
dsojka dsojka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście oba mnie odstręczają. Personalnie uważam że jak ktoś myśli poważnie o pracy to raczej MemoQ albo Trados. Zresztą modły do boga Tradosa można znaleźć na niejednym forum i grupie dla tłumaczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.