Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-14-2019, 10:38
lanmei lanmei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Podręcznik do chińskiego

Czy ktoś ma dobre doświadczenia z podręcznikami do chińskiego i chciałby się takim doświadczeniem podzielić?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-15-2019, 01:47
IgaQin IgaQin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bardzo dobrze wspominam naukę na poziomie średnio-zaawansowanym serii podręczników 成功之路, choć w dużym stopniu wiązało się to z nauczycielami, którzy po prostu potrafili dobrze wykorzystać zawartość tych podręczników, by ciekawie przeprowadzić zajęcia i dogłębnie wytłumaczyć słownictwo. Wiele słów oraz idiomów, których nauczyłam się z tych podręczników wielokrotnie słyszałam potem w powszechnym użyciu.
Niestety nauka z podręcznika 成功之路 na poziomie zaawansowanym nie była już taka miła, zmienił się nauczyciel i tak naprawdę wszystkiego trzeba było uczyć się samemu - a w tym podręczniku tylko niewielka ilość podanego słownictwa była poparta przykładami i różnymi sposobami użycia. Plus często tłumaczenie podręcznikowe było dość chaotyczne i według naszego nauczyciela - w wielu miejscach błędne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2019, 11:26
Magnolia12 Magnolia12 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Z podręczników, z których ja korzystałam jednym z lepszych był Boya Hanyu, przy czym podręcznik ten uczy języka literackiego, więc dobrze jest uzupełnić naukę książką do 口语- wydawnictwo Uniwersytetu Pekińskiego wydało serię takich książek do każdego poziomu zaawansowania. Z polskich podręczników polecam książkę Adiny Zemanek pt. Chińszczyzna po polsku".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-16-2019, 12:35
paulinatryc paulinatryc jest offline
Kumotr

Domyślnie

Obecnie bardzo dobrze korzysta mi się z podręcznika 成功之路. Wcześniej miałam Developing Chinese, jednak 成功之路 ma ciekawsze teksty i lepiej wytłumaczoną gramatykę. Z polskich publikacji również polecam "Chińszczyznę po polsku".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-23-2019, 22:40
Majki Majki jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Jako podręcznik pierwszego kontaktu polecam "Chiński dla początkujących" Moniki May (tłumaczenie z niemieckiego). Niestety pozostałe polskojęzyczne podręczniki mnie nie przekonały. Mam m.in. obydwa tomy "Współczesnego języka chińskiego" wyd. Dialog, ale nie szalałem za tym podręcznikiem, z resztą i poziom chińskiego nie jest za wysoki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.