Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-10-2019, 14:30
natalie70 natalie70 jest offline
Kumotr

Domyślnie Luksemburg - wasze przemyślenia

Witam wszystkich forumowiczów z sekcji germańskiej!
Czy ktoś z was podziela moje zainteresowanie Luksemburgiem? Jest to małe, zamożne państwo, będące ostoją tłumaczenia pisemnego. Do tego, zapewniam was, jest duża szansa, że podczas pobytu nie poznacie żadnego rodowitego Luksemburczyka, a raczej mieszankę z Niemiec, Francji czy innych krajów Europy. Dodam tylko, że sama nie odwiedziłam tego kraju, ale moja znajoma pracowała tam przez pół roku i z Luksemburczykiem niestety nie miała okazji zamienić słowa.
Pozdrawiam
Natalia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2019, 21:28
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem, czy z tym bogactwem to nie jest przesada. To jest siedlisko mafii, malwersantów finansowych i ciemnych interesów. To właśnie fundusze z Luksemburga sprzedawały nieściągalne kredyty hipoteczne jako dobrą lokatę kapitału (tak, jako fundusze oszczędnościowe, inwestycyjne i hedgingowe). Odnośnie pracy to ściągają niewolników/pracowników (dlatego rodowitych Luksemburczyków nie spotkasz w pracy), ale trzeba przyznać, że dobrze płacą. Minimalne wynagrodzenie dla takiej sprzątaczki to 3 tys. EUR. Większość obcokrajowców nie wie tego i dają się wykorzystywać przyjmując mniej, niż obowiązująca płaca minimalna. Bogactwo. Luksemburg jest największym beneficjentem UE. Trzeci parlament EU jest u nich. Bardzo dużo instytucji unijnych. I jeśli każdy poseł płaci po 6 tys. EUR za sam pokój hotelowy, dokładniej to my płacimy Luksemburgowi z naszych pieniędzy. To trzeba przyznać, że można z tego dobrze żyć. Bo z drugiej strony to jakie znasz dobre produkty z Luksemburga? Jakieś znane firmy? Nie ma... To znaczy, że żyją z oszustwa. Kupując pakiet Microsoftu w Polsce otrzymujesz fakturę z Luksemburga! Dlaczego?

PS. Po Luksemburgu warto poruszać się rowerem. Rowerzysta to święta krowa. Kierowcy widząc rowerzystę potrafią się zatrzymywać (nawet nie na pasach). Miałem taki przypadek, że dwa pasy z jednej i dwa z drugiej się zatrzymały. Nie było żadnych pasów, ani przejścia/przejazdu. Luksemburg jest tak mały, że wystarczy weekend na zwiedzenie. Cena benzyny jest bardzo niska.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.