Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-22-2013, 12:05
MartaD MartaD jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dobra wiadomość dla tłumaczy literackich: Gdańsk nagrodzi najlepszych polskich tłumaczy, polecam przeczytać
[url]http://kultura.trojmiasto.pl/Gdansk-nagrodzi-najlepszych-polskich-tlumaczy-n75512.html[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2014, 11:19
LucyInTheSkyWithDiamonds LucyInTheSkyWithDiamonds jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez iskrowe Pokaż post
Prawdziwy tłumacz, jak i każdy artysta, nie dba o nagrody, tylko o jakość i radość z tworzenia
Chyba gdzieś zapiszę sobie to Twoje stwierdzenie! Cieszy mnie niesamowicie, gdy ludzie podzielają mój pogląd, że tłumacz to też artysta! Bo niestety zbyt często spotkam się ze stwierdzeniem, że tłumaczenie to coś wtórnego, odtwórczego. A przecież to jest niezwykle twórcze!
Stary 06-25-2018, 13:15
Abellanar Abellanar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Nagroda Transatlantyk w 2018

W tym roku nagrodę otrzymała Antonia Lloyd-Jones.
Tu artykuł:
[url]http://stl.org.pl/antonia-lloyd-jones-laureatka-nagrody-transatlantyk/[/url]

Akurat wysłuchałam też krótkiego wywiadu w Radio Trójka z tłumaczką właśnie dziś. Wspaniała osoba, tłumaczyła min. naszą pisarkę Olgę Tokarczuk. Bardzo mi się spodobało, że Pani lubi nasze polskie słowa z "dź", typu "dźwięczny". Jak to miło, że ktoś ceni nasze trudności językowe.
A co nagradzania, to uważam że takie nagrody naprawdę się przydają, bo jednak podnoszą prestiż zawodu tłumacza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.