Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-12-2012, 16:22
mtysz mtysz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez agata.hung Pokaż post
Witam, studiowałam hungarystykę i jestem w trakcie zdobywania uprawnień pedagogicznych. Wysłałam CV do kilku szkół, które mają w ofercie język węgierski, ale jak do tej pory nikt nie odpowiedział. Generalnie praca lektora języka obcego to dziś, dla osoby chcącej wykonywać ten zawód, duże szczęście bo konkurencja jest spora.
W ramach studiów podyplomowych miałam praktykę w gimnazjum, dodam że uczyłam angielskiego. Pierwszy raz miałam okazję stanąć "po drugiej stronie" i przyznam, że dla młodej osoby to nie lada wyzwanie. Cały czas stresowało mnie, że uczniowie zapytają o słówko którego akurat nie znam i stracą do mnie "szacunek" jako dla nauczyciela języka obcego. Uczniowie często nie zdają sobie sprawy, że po prostu języka nie można się nauczyć do końca. Zawsze znajdą się słowa, czasem wcale nie specjalistyczne, których się nie zna lub które zwyczajnie wylecą z głowy. Jak sobie wtedy radzić? Na pewno nie udawać i nie kazać uczniom sprawdzać na własną rękę w domu a przynajmniej nie za każdym razem. Sprawdźmy od razu. Zgadzam się: dajmy sobie "przyzwolenie" na nieznajomość jakiegoś słówka i potraktujmy to jak okazję do jego nauki. Zapiszmy to słowo w swoim zeszycie przy uczniach, dajmy im odczuć że od tej pory będziemy je znać. Jak być bardziej pewnym siebie? To przychodzi wraz z doświadczeniem czyli po prostu wraz z czasem. Mierzymy się z różnymi sytuacjami, uczymy się reakcji uczniów i w końcu wypracowujemy sobie strategię radzenia w trudnych sytuacjach. Wspomniano, że pewnym utrudnieniem jest młody wiek. Odczułam to w czasie praktyk, niestety. Ale na to akurat nic nie można poradzić Życzę wszystkim nauczycielom języka obcego dużo wytrwałości
Mogłabyś zdradzić, gdzie/jak zdobyłaś uprawnienia pedagogiczne? Po naszej filologii nie mamy takich uprawnień, a przydałyby mi się...
To na tych studiach podyplomowych je zdobyłaś? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2017, 17:01
damianolszewski damianolszewski jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Marysin
Domyślnie

Myślę, że skoro dostałaś tego typu pracę i, jak widać, radzisz sobie, nie powinnaś się przejmować nieznajomością niektórych słów. Dobrze pamiętam, jak mój niegdysiejszy nauczyciel na każdych zajęciach maltretowany był pytaniami o różne ambitne lub dziwne słowa i rzadko kiedy potrafił odpowiedzieć. Nie każdy musi przecież znać j. specjalistyczny, dotyczący wędliniarstwa. Zawsze też znajdą się osoby narzekające i "szukające dziury w całym" - niezależnie od zawodu i stanowiska. Najlepszą poradą, jaką jestem w stanie dać, jest poszukanie spokoju - może jakieś nowe hobby? Może kursy walki ze stresem/emocjami? Wbrew pozorom tego typu zajęcia mogą pomóc, a pewnie przydałyby się też niektórym z uczniów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.