Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-10-2019, 19:59
kamil94 kamil94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przez nieco ponad 2 lata miałem zajęcia z Fonetyki na swojej uczelni. Wykładowca który prowadził przedmiot dał nam wybór jakim akcentem chcemy się posługiwać. Gdy podjeliśmy już wybór musieliśmy być konsekwentni i starać używać się wybranego akcentu jak najwiecej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2019, 22:59
KarolinaLenska KarolinaLenska jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Uważam, że określenie się na początku studiów, jaki typ wymowy chce się opanować, jest najlepszą opcją. Nie wyobrażam sobie na początku studiów filologicznych uczyć się wzorca General American i Received Pron. jednocześnie - myślę, że już z opanowaniem jednego akcentu studenci mają problem. Oczywiście różnic pomiędzy akcentami warto być świadomym, aczkolwiek bardziej w ramach obycia, ciekawostki. Mówić lepiej jednak, moim zdaniem, konsekwentnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2019, 23:11
marcinlesnicki marcinlesnicki jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

U mnie z kolei mieliśmy chyba około 60 godzin fonetyki na pierwszym roku. Myślę, że temat został opracowany dość solidnie, 15 godzin było stricte teoretycznych, reszta to praktyka i ćwiczenie konkretnych głosek. Bardzo ciekawe zajęcia, jedne z moich ulubionych bo przez cały okres edukacji była to dla mnie czarna magia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.