Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-08-2019, 09:28
blueberrinka92 blueberrinka92 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na pewno jak było już wspomniane dobrym sposobem jest nauczanie innych. Jak nauczałam dzieci angielskiego od podstaw to zdałam sobie sprawę ze używam podstaw juz automatycznie i dla mnie to jest oczywiste ale miałam problem z wytłumaczeniem,musiałam sobie odświeżyc zagadnienia gramatyczne.

Na pewno dobre tez jest oglądanie seriali czy filmów w oryginale,można utrwalić słownictwo i struktury, ale także nauczyć się czegoś nowego. Ile razu trafiłam na słowa, które musiałam sprawdzić w słowniku.

Ja także czytam książki, komiksy czy opowiadania w oryginałach i to też jest pomocne.

Ogólnie to też zalezy jaki język chce się utrwalać,z angielskim jest łatwiej ponieważ język ten towarzyszy nam na każdym kroku. Gorzej juz z językami orientalnymi. Za przykład mogę dać język chińśki.Tu trzeba się bardziej natrudzić i ciągle powtarzać bo po jakimś czasie znaki mogą zniknąć z głowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-08-2019, 22:47
marcela marcela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przede wszystkim stały kontakt z językiem, czytać - książki, gazety, strony internetowe, oglądać seriale, słuchać muzyki. Jak się da to dobrze jest mieć kogoś z kim można w innym języku porozmawiać, albo pojechać na wakacje do kraju, w którym mówią tym językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-28-2019, 19:04
EwaS EwaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Faktycznie niestety trzeba regularnie wracać do materiałów, gdyż wiadomo korzysta się z jakiejś puli słownictwa, a ta bardziej wyrafinowana niestety ma prawo ulecieć. Ja osobiście poza czytaniem wszystkiego co się da: magazyny branżowe, powieści, czasopisma, artykuły, oglądanie filmów, etc. to wracam również do moich starych zeszytów z różnych okresów, aby zobaczyć na ile pamiętam to, czego sie kiedyś uczyłam. Wracam również do robionych obecnie notatek ze zródeł, które mam aktualnie "na tapecie". Ot takie są moje sposoby.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-08-2019, 20:30
drabinka drabinka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Popieram poprzedników czytając znamy ogólny kontekst i domyślamy się znaczenia wielu słówek
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-09-2019, 11:20
Anisa Anisa jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Otaczanie się językiem i ciągłe używanie języka sprawiają, że trudno zapomnieć zdobytej wiedzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-09-2019, 16:33
Joannabo Joannabo jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może nowe seriale albo bieżące informacje? Książki, gazety, jeśli uda się zdobyć, to też.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.