Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-10-2018, 21:45
NataliaPe NataliaPe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo przydatna metoda, z pewnością ją zastosuję. Na co dzień moje myśli wciąż gdzieś błądzą, zupełnie nie potrafię uspokoić umysłu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-30-2018, 22:33
marcela marcela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Metoda przydatna, tylko trzeba ją potraktować poważnie i naprawdę się skoncentrować. Ale działa.

Widziałam, że jako metoda wyciszenia wspomniane było układanie puzzli. Inny fajny sposób to kolorowanki dla dorosłych, można się odprężyć i oczyścić umysł ze zbędnych myśli. Mi przynajmniej pomagają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2019, 14:57
PatrycjaG PatrycjaG jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja nauczyłam się kontrolować oddech w taki sposób: siadam po turecku na poduszce, a metr od siebie ustawiam świeczkę i wpatruję się w jej płomień; wydycham całe powietrze, biorę głęboki wdech i staram się wydychać powietrze najdłużej jak to możliwe, licząc w myślach sekundy. Najpierw wydech trawa ok. 10 sekund, ale z każdym kolejnym razem ten czas wydłuża się i przy 10 wydechu dochodzę do 40 sekund. Ważne, by oddychać tylko przez nos, w ogóle nie otwierając ust. Wdech ma być szybki, wydech wolny. Robię sobie 3 serie po 10 oddechów, z przerwami ok 2 minut. Nie zajmuje to dużo czasu, a czuję się po tym nie tylko rozluźniona, ale też rozbudzona i lepiej się koncentruję na nauce.

Nauczyłam się tego stąd: [url]https://www.youtube.com/watch?v=nf4HHn10ok4&t=100s[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2019, 20:10
marko666's Avatar
marko666 marko666 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Warto doradzić się znajomych w tej materii. To może być najlepsze możliwe rozwiązanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2019, 11:16
BeataJach BeataJach jest offline
Kumotr

Domyślnie

Także polecam medytację, ale nie tylko przed nauką, codzienna kilkuminutowa sesja skutecznie nad odstresowuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2019, 14:38
wojkam wojkam jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zwykle robię krótkie przerwy na ćwiczenie i rozciąganie się w trakcie takiej pracy. Człowiek się trochę zmęczy i od razu w głowie czysto
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2019, 11:58
chinook chinook jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słyszałam, że niesamowite rezultaty daje praca w małych blokach, np. 15min pracy + 10min przerwy. Mając motywację w postaci tych 10min dla siebie, nasz umysł koncentruje się maksymalnie na zadaniu i w ten sposób ogromnie zwiększa się wydajność.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2019, 13:35
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo ciekawa metoda, muszę ją spróbować. Ja natomiast lubię uczyć się na świeżym powietrzu, jesli pora roku na to odpowiada
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2019, 15:40
ReeVsq ReeVsq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja ostatnio rozpoczęłam próby medytacji z aplikacją Insight Timer, bardzo przyjemna i rzeczywiście pomaga w odprężeniu. Słyszałam też dużo dobrego o Headspace, ale trzeba płacić. Takie klasyczne metody chyba jednak są najlepsze, więc spróbuję tych opisanych w tym wątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2019, 10:14
wildirishrose wildirishrose jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja myślałam, żeby zapisać się na zajęcia, ale może na początek lepiej będzie zacząć samemu, w domowym zaciszu. Uspokajanie umysłu pomaga we wszystkich dziedzinach życia, myślę o tym od dawna, ale nigdy nie znajduję odpowiedniego czasu. Im więcej pracy tym więcej medytacji potrzeba!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.