Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-23-2017, 13:51
Marcel Marcel jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez magzloc Pokaż post
Regularnie ćwiczę jogę i można powiedzieć, że stałam się już trochę fanatykiem. Uwielbiam te ćwiczenia, bo rozciągają zarówno moje ciało jak i umysł. Gdy robię je regularnie zauważam lepszą koncentrację i wydajność w każdej dziedzinie mojego życia, w tym też tłumaczenia. Lubię też układać puzzle, im więcej elementów i trudniejsze, tym lepiej. Potrafię na tym spędzić całe dnie. Niesamowicie mnie to wycisza, nie myślę wtedy o niczym innym i nie potrafię się oderwać. Polecam spróbować jedno i drugie - te rzeczy stanowią dla mnie pewnego rodzaju medytację, która usprawnia wszystkie inne wykonywane czynności.
Tak, to jest niesamowite jak praca nas własnym umysłem, czy ciałem (w przypadku jogi jest to praca nad jednym i nad drugim) przeklada się dalej na wszystkie nasze czynności.

Szkoda, że ta praca jest tak bardzo zaniedbywana, czy też w ogóle ludzie nie mają świadomości, jak bardzo jest ona istotna. Jest to chyba najlepszy prezent jaki możemy sobie podarować
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-23-2018, 19:57
annaty annaty jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Albo zostałam zahipnotyzowana albo to działa. Co prawda nie zastosowałam tej metody przed wysiłkiem umysłowym, ale po pracy. I też pomogło
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-23-2018, 20:36
piobar piobar jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez magzloc Pokaż post
Lubię też układać puzzle, im więcej elementów i trudniejsze, tym lepiej. Potrafię na tym spędzić całe dnie. Niesamowicie mnie to wycisza, nie myślę wtedy o niczym innym i nie potrafię się oderwać.
Świetny pomysł, nie pomyślałam o tym! Szukam sposobu na poprawienie koncentracji, ale typowa medytacja z różnych względów mi po prostu nie odpowiada. Spróbuję więc z puzzlami. Dzięki!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-23-2018, 23:07
bfree bfree jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Puzzle i szachy są świetne. Jeśli chodzi o kontrolowanie oddechu, to na początek wystarczy zwykły sport, dobrze sprawdza się bieganie lub dłuższe dystanse pokonywane na rowerze. Dla bardziej zaawansowanych fajnie sprawdza się pływanie (np. dłuższe dystanse w jeziorze), a najlepszy sposób jaki znam to nurkowanie - tu już można zwracać uwagę na każdy oddech, trzeba kontrolować pozostałą ilość powietrza w butli. Po dłuższym safari nurkowym i częstym nurkowaniu zwracam większą uwagę na oddech, a nawet na możliwość zaczerpnięcia oddechu.
Dobry sposób na zwrócenie większej uwagi na swoje ciało i umysł to dieta - ja często robię 10 dniową dietę (np. tylko sok z cytryny z syropem klonowym, a jego ilość zależy od tego, ile akurat uprawiam sportu). Po takim poście (piję tylko sok) zwracam uwagę nie tylko na oddech, ale także na każdy spożywany kęs...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2018, 11:22
kamkuch kamkuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przez około pół roku, praktycznie codziennie prowadziłem sobie tzw. trening relaksacyjny. Ważne jest to, aby dostosować do niego odpowiedni dźwięk otoczenia. Na internecie można znaleźć pełno materiałów dźwiękowych do tego typu ćwiczeń. Zawierają one spokojną muzykę połączoną z płynącą wodą, szumiącym lasem i śpiewem ptaków. 20 minut dziennie i czułem się zupełnie inaczej - spokojny i zrelaksowany.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-10-2018, 20:49
266187 266187 jest offline
Kumotr

Domyślnie

podobno gra na instrumentach dobrze stymuluje mózg i sprzyja wytwarzaniu połączeń neuronowych między półkulami, poza tym jest przyjemne 😊
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2018, 21:39
sswiercz sswiercz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Muszę koniecznie spróbować tych ćwiczeń! Zaczynam od zaraz
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2018, 13:00
AgnieszkaStr AgnieszkaStr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Świetny wątek-sama dzisiaj spróbuje. Często mam problem ze skoncentrowaniem się podczas nauki lub na początkowym etapie pracy. Mój mózg robi wszystko żeby mi to utrudnić i wywołuje lawinę myśli, analizuję inne rzeczy... Podczas studiów nie miałam niestety żadnych zajęć, które uczyłyby jak poprawiać koncentrację. Sądzę, że takie zajęcia powinny być uwzględnione w planach studiów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2018, 13:51
ankayyy86 ankayyy86 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Próbowałam już kilka razy z metodą oddechu, niestety zmęczona po prostu zasypiam i nic więcej nie da się zrobić Dla mnie najważniejszy jest system nauki, który trzeba sobie wypracować. Im lepiej czujesz się zorganizowany i pewny, tym łatwiej przyswoić sobie dużo materiału!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2018, 14:02
Aleksadebska Aleksadebska jest offline
Kumotr

Domyślnie Metody dostosowane do potrzeb

Cytat:
Zamieszczony przez ankayyy86 Pokaż post
Próbowałam już kilka razy z metodą oddechu, niestety zmęczona po prostu zasypiam i nic więcej nie da się zrobić Dla mnie najważniejszy jest system nauki, który trzeba sobie wypracować. Im lepiej czujesz się zorganizowany i pewny, tym łatwiej przyswoić sobie dużo materiału!
- Moim zdaniem nie ma na to metody uniwersalnej. Czasem trzeba spróbować kilku rzeczy, zanim trafi się na właściwą. Ja jakiś czas temu przeszłam trening 'Mindfulness', w Polsce nazywany czasem treningiem uważności i muszę przyznać, że bardzo ciekawy, ale nie było cudów. Jogę trenuję od jakiegoś czasu. Też staram się być zorganizowana- bez tego ani rusz!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.