Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-22-2012, 00:41
agachodorowska agachodorowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Lektor czy napisy, co preferujecie?

Wolicie oglądać filmy w oryginale, dubbingowane czy z napisami? Wygoda czy jakość?

Ostatnio edytowane przez Kimchi : 12-30-2019 o 00:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2012, 00:44
Twisted Twisted jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielskie/amerykańskie w oryginale, zdecydowanie! W przypadku niemieckich, francuskich itd. - gdy nie znam języka lub gdy moja znajomość jest niewystarczająca - stary poczciwy dubbing.
Filmy z napisami ogląda mi się niewygodnie ze względu na wadę wzroku. Jakość tych napisów też bywa różna, niestety.
Zabawnie ogląda się filmy z lektorem, którymi często i gęsto raczy nas polska telewizja - zwłaszcza, gdy zna się język źródłowy, a tłumaczenie jest średnie na jeża albo i poniżej tego poziomu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2012, 08:02
kalina89 kalina89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście nie trawię dubbingu. Lubię słyszeć prawdziwy głos aktora pod lektorem i wtedy wiem, że nie jest to sztuczne. Teraz, gdy mam film z dubbingiem, nawet go raczej nie obejrzę.
Jeśli natomiast chodzi o resztę - filmy anglojęzyczne zawsze oglądam w oryginale, chyba, że jest to film typu doktor House, czy jakiś stary film z kiepską ścieżką dźwiękową. Zawsze podczas oglądania muszę dobrze wszystko rozumieć, a terminologia medyczna nie bardzo mi leży . Wtedy zawsze biorę napisy.
Lektor? Owszem, ale tylko kiedy oglądam film z rodziną, lub przyjaciółmi, którzy nie znają angielskiego .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2012, 12:15
lucjangwarda lucjangwarda jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Krasnystaw
Domyślnie

Odkąd studiuję angielski, preferuję oglądanie filmów w oryginale lub z napisami. Nie chodzi tylko o sam język, ale także o prozodyczne cechy mowy (intonacja, akcent, itp.), "niezagłuszany" obiór oryginalnej ścieżki dźwiękowej, zwłaszcza gdy są to filmy muzyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2012, 12:38
Zdenicka.c Zdenicka.c jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zależy oczywiście według języka, ale wolę w oryginale z napisami :-D Tak jest dla mnie najwygodnie, ponieważ mam możliwość słuchać języka oryginalnego i w posstaci napisów mam sprawdzenie, że rozumiem dobrze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2012, 17:20
monika_u monika_u jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Seville
Domyślnie

Dubbingu nienawidzę w filmach i serialach, toleruję jedynie w bajkach. Jeżeli mam możliwość to oglądam z napisami, jeśli nie, to lektor.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2012, 21:48
olaska olaska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Teraz, kiedy już znam angielski, raczej nie oglądam filmów z lektorem. Fajne konstrukcje albo gry słowne często nie są odpowiednio przetłumaczone i można wiele stracić. Nie mówiąc już o tym, że to jeden z lepszych sposobów,żeby doskonalić język.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2012, 22:31
prophetess prophetess jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W oryginale!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2012, 22:31
patrycja87 patrycja87 jest offline
Kumotr

Domyślnie

nie przepadam za dubbingiem, a zazwyczaj oglądam film w oryginale a pod spodem lecą napisy (malutką czcionką) - tak, żebym w razie jak nie zrozumiem mogła się asekurować polskim tłumaczeniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-23-2012, 00:11
magher magher jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Lubię oglądać filmy w oryginale i z napisami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.