Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Język angielski
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-19-2018, 16:52
natt93 natt93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja najmniej lubię akcent szkocki, ponieważ nie potrafię go zrozumieć, oraz akcent Essex bo wydaje mi się taki trochę "infantylny".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2018, 14:34
linfei linfei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie będę oryginalna, najbardziej podoba mi się akcent brytyjski. Po drugiej stronie skali jest szkocki i australijski - pierwszy ciężko zrozummieć, a drugi charakteryzuję się dziwną intonacją. Amerykanski jest dla mnie dość neutralny, chociaż czasami mnie drażni gdy ktoś mówi zbyt "amerykansko".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2018, 01:34
Natala3003 Natala3003 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Bydgoszcz
Domyślnie

Według mnie ciekawy jest akcent australijski, bo jak go po raz pierwszy usłyszałam, to na mnie zrobił wrażenie zbyt amerykańskiego, jak na brytyjski i równocześnie zbyt brytyjskiego, jak na amerykański. Nie bardzo podoba mi się szkocki akcent, bo wymowa jest mało wyraźna i nie jest tak melodyjny jak akcent typowo brytyjski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2018, 17:16
agugors agugors jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie ciekawy jest akcent z południowych stanów USA, zwłaszcza z Alabamy, Luizjany - do usłyszenia np. w serialu "Czysta krew" lub "Hart of Dixie".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2018, 19:30
pantofel102 pantofel102 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o te bardziej standardowe akcenty brytyjskie (przede wszystkim Estuary English) uwielbiam ich słuchać, gorzej jeśli ktoś zwraca się bezpośrednio do mnie i wymaga reakcji. Nie całkiem hardcorowy szkocki jest piękny zwłaszcza gdy używa go James McAvoy Amerykański akcent zaczął mnie irytować po dłuższym czasie spędzonym na słuchaniu BBC, wydaje mi się teraz zbyt wyraźny i zwyczajny...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2018, 19:44
Jasqaz Jasqaz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Szczerze powiedziawszy nie mam najmniej ulubionego akcentu - według mnie każdy jest na swój sposób ciekawy i wzbogadza anglojęzyczny świat. Wcześniej wspominany szkocki akcent bywa faktycznie ciężki do zrozumienia, ale jest też niezwykle śpiewny i charakterystyczny. Wraz z irlandzkim często używane są w popkulturze aby podkreślić pochodzenie danej osoby z wysp (np. w angielskiej wersji językowej Wiedźmina 3 większość Skelligijczyków dubbingowali irlandzcy aktorzy).

Jednym z moich ulubionych akcentów jest zaś walijski - twardy, surowy i moim zdaniem bardzo przyjemny dla polskiego ucha. Język walijski i polski mają sporo wspólnych dźwięków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2018, 06:36
martaS martaS jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kuching
Domyślnie Ulubiony czy rozumiany

Ciekawe, że lubimy często te akcenty, które najlepiej rozumiemy
W polskich szkołach często naucza się akcentu brytyjskiego; w dodatku wielu Polaków ma doświadczenie podróży po Wyspach Brytyjskich; stąd popularność akcentu brytyjskiego.
Ja przez przypadek znalazłam się w U.S.A. i stąd teraz najlepiej rozumiem typowy akcent amerykański.
Trudnym do zrozumienia był dla mnie np. akcent osób z regionu Yorkshire w U.K.
Ale dla pocieszenia dodam, że Amerykanom i Anglikom często ciężej jest zrozumieć obcokrajowców mówiących po angielsku z rodzimym akcentem. My lepiej rozumiemy Polglish niż oni
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2018, 08:35
agugors agugors jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez SKonieczna Pokaż post
Po obejrzeniu filmu "District 9" byłam zaintrygowana brzmieniem angielskiego akcentu w RPA. Szczególnie podobała mi się wymowa słowa "f*ck" (wymawiane przez "o" w tamtejszym akcencie)
W takim razie mogę polecić muzykę zespołu Die Antwoord, którzy są z RPA i mają bardzo wyrazisty akcent.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2018, 23:58
Łukasz Łukasz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja właśnie oglądam serial Peaky Blinders o czasach w dwudziestoleciu międzywojennym w Anglii. Tam również słowo f*ck wymawiane jest przez głównych bohaterów jak o albo nawet oo. Brzmi to bardzo interesująco, np. "We are fooking Peaky Blinders".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2018, 21:22
bolly_wood bolly_wood jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Gdy zamieszkałam w Szkocji, to nie lubiłam zrazu szkockiego akcentu - wydawał mi się bardzo ,,twardy''. Po kilku latach mogę powiedzieć, że moja perspektywa obróciła się o 180 stopni i teraz szkocki akcent jest jak muzyka dla moich uszu. Wydaje mi się, że emocje mają bardzo duży wpływ na stosunek do danego akcentu. Mam dobrego kolegę w Irlandii i ze względu na jego osobę, moja sympatia do akcentu irlandzkiego znacznie wzrosła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.