Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-05-2017, 23:58
Izzabela Izzabela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Ćwiczenia dla mózgu

Czy znacie jakieś skuteczne ćwiczenia na poprawę pamięci i koncentracji, zwiększenie wydajności umysłowej, i chcielibyście się nimi podzielić? Nie mam tu na myśli rad typu "wysypiaj się" czy "zwiększ swoja aktywność fizyczną", interesują mnie konkretne ćwiczenia umysłowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2017, 11:08
ktom95 ktom95 jest offline
Podszyszkownik

Red face

Ja dla lepszej koncentracji rozwiązuje sudoku. Zaczynałam od najłatwiejszych a teraz już śmigam w najtrudniejszych polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2017, 12:35
AniaNowak AniaNowak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że ciekawym ćwiczeniem jest też rozwiązywanie krzyżówek, albo też gra w scrabble.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2017, 23:35
Podszyszkownik

Domyślnie

A co z ćwiczeniami typu: rysowanie znaku nieskończoności na zmianę prawą i lewą ręką itp. Myślicie, że to naprawdę działa? Ktoś próbował? Znacie inne, podobne?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2017, 16:42
jagodzinska jagodzinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Żeby trenować mózg wystarczy codziennie zmusić się do wysiłku umysłowego. Może to być nauka kilkunastu słówek w innym języku, rozwiązanie skomplikowanej zagadki lub umycie zębów inną niż zwykle ręką. Każda z tych czynności pomoże ci pobudzić mózg do większej aktywności. I oczywiście czytanie książek to świetne ćwiczenie dla naszego mózgu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2017, 20:11
AleksandraI89 AleksandraI89 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Kolejnym ciekawym sposobem na ćwiczenie mózgu jest również powrót do domu z pracy czy uczelni inna drogą niż zwykle. Nie wracać drogą, którą znamy już na pamięć lecz pobudzić mózg do pracy i wybrac zupełnie nową, nieznaną nam trasę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2017, 17:05
PrzemPtak PrzemPtak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Budowanie mapy miasta we własnej głowie również może być pomocne. Po prostu poświęć trochę czasu na to by odwiedzić każdy jego zakątek i zapamiętać co tam jest, jakie trasy tam prowadzą i tak dalej. Z czasem być może uda ci się stworzyć w pamięci plan równie dobry, a może nawet lepszy, jak te sprzedawane w informacjach turystycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2017, 18:12
VictoriaKedra VictoriaKedra jest offline
Podszyszkownik

Puścić sobie jakim filmik albo jakiś program telewizyjny, robić shadowing (powtarzanie za mówcą symultanicznie) oraz w tym samym czasie pisać cyfry od 1 do 50 i po tym od 50 do 1. Niesamowita burza mózgu, zwłaszcza u początkujących. Przygotowuje to tłumaczenia symultanicznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2017, 19:13
wolfen wolfen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Skutecznym ćwiczeniem poprawiającym koncentrację jest zamknięcie oczu na 10 sekund i wyobrażenie sobie siebie, patrzącego na samego siebie z pomarańczą na głowie. Poważnie, to pomaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-19-2017, 22:33
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez VictoriaKedra Pokaż post
Puścić sobie jakim filmik albo jakiś program telewizyjny, robić shadowing (powtarzanie za mówcą symultanicznie) oraz w tym samym czasie pisać cyfry od 1 do 50 i po tym od 50 do 1. Niesamowita burza mózgu, zwłaszcza u początkujących. Przygotowuje to tłumaczenia symultanicznego.
Ciekawy pomysł, tłumaczenie symultaniczne idzie mi jak krew z nosa... ale masz na myśli program w języku polskim? Bo po angielsku wydaje mi się to niewykonalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.