Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-10-2017, 22:00
renarde renarde jest offline
Kumotr

Domyślnie Nauka akcentu rosyjskiego

Czy istnieją w ogóle jakieś metody na naukę ruchomego akcentu rosyjskiego? A może jedyną opcją jest wystarczająco długie "osłuchanie się" z językiem?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2017, 10:40
tasha95 tasha95 jest offline
Kumotr

Wink

„Długie osłuchanie” to zdecydowanie jedna z najlepszych metod na naukę akcentu jakiegokolwiek języka obcego. Ale samego słuchania nie wystarczy, oczywiście by ładnie móc rozmawiać w obcym języku było by najlepiej znaleźć sobie fajnego kolegę native speakera i z nim się zaprzyjaźnić i dużo rozmawiać na fajne tematy, które was nawzajem interesują
Za bardzo dobrą i sprawdzoną metodę w wyrobieniu akcentu obcego języka uważam oglądanie w tym języku seriali obyczajowych i powtarzanie na głos wypowiedzi aktorów. Oczywiście, że większą szansę na wyłapanie akcentu języka rosyjskiego mają Słowianie. Natomiast, moim zdaniem, gdyby takiego prawdziwego akcentu rosyjskiego chciał by się nauczyć przeciętny Włoch czy Afroamerykanin, to naprawdę musiał by mieć silną cierpliwość i motywację oraz naprawdę kochać ten język.
Jestem Ukrainką i sama się w ten sposób uczyłam polskiego, ale jedyną moją motywacją jest mój dziadek, który urodził się w Polsce. Oczywiście jeszcze dużo zawdzięczam swoim wspaniałym przyjacielom i znajomym z Polski, że tak fajnie mogę z nimi się porozumiewać, nie powiem, że w ich języku, a powiem w naszym
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2017, 16:28
Angelika555 Angelika555 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez renarde Pokaż post
Czy istnieją w ogóle jakieś metody na naukę ruchomego akcentu rosyjskiego? A może jedyną opcją jest wystarczająco długie "osłuchanie się" z językiem?
Słuchaj piosenek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2017, 14:04
Dia Dia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam słuchanie, tłumaczenie i odtwarzanie piosenek w języku rosyjskim. Uważam to za najłatwiejszy sposób nauki akcentu rosyjskiego przy czym zaletą jest praktyka tłumaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-20-2017, 11:39
olabo olabo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wielokrotnie wspomniane już słuchanie filmów, seriali, piosenek. Mi bardzo pomogło czytanie wierszy na głos (porównywałam swoje czytanie z ogólnodostępnymi nagraniami).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2017, 13:31
VictoriaKedra VictoriaKedra jest offline
Podszyszkownik

Z osobistego doświadczenia polecam czytanie na głos różnych tekstów, w których już są rozstawione akcenty. Teraz jest trochę stron internetowych z takimi materiałami. Najlepiej jak byłby ktoś znajomy native speaker, który mógłby od razu sprawdzać i w razie potrzeby poprawiać. Dużo pomaga nagrywanie swojego głosu podczas czytania, dużo rzeczy/błędów usłyszymy sami bez pomocy native speakera
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2017, 15:52
KatyaKulik KatyaKulik jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jestem Rosjanka i pracuje jako tłumacz języka polskiego. Zawsze zwracam uwagę na wymawianie literki O nieakcentowanej, wymawia się jak [a], a E jak [i]. To taka pułapka dla uczniów. Szybko można to zmienić przez rozmowę z native speaker albo oglądanie programów i serialów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2019, 05:13
ghosttown98's Avatar
ghosttown98 ghosttown98 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Tak, jak już ktoś wyżej napisał. Trzeba dużo słuchać, poza tym - mówić. Myślę, że problematyczne dla Polaka jest to, że na początku trzeba uczyć się słów z ich akcentem, dopiero później, wraz z praktyką staje się on czymś naturalnym
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2019, 11:58
Justyna5's Avatar
Justyna5 Justyna5 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Słuchać przede wszystkim. Mnie pomogła też nauka wierszy, ale to trzeba też sprawdzać, czy dobrze akcent jest postawiony poeci lubią sobie zmieniać miejsce akcentu, żeby lepiej się rymowało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.