Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-02-2017, 00:07
zznn zznn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi bardzo pomaga oglądanie filmów w danym języku. Możesz też poprosić bliższych znajomych, żeby zawsze Cię poprawiali jak usłyszą, że inaczej coś akcentujesz, ale nie sądzę, że powinnaś się bardzo przejmować swoim akcentem. Każdy jakiś ma. W Polsce, w zależności od regionu, akcent też się trochę różni

Ostatnio edytowane przez Daria285219 : 09-14-2019 o 21:38. Powód: błąd interpunkcyjny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2017, 08:19
KarolinaW2 KarolinaW2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam, tak jak przy nauce każdego języka obcego, słuchanie i rozmawianie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2017, 20:38
Iza_Lew Iza_Lew jest offline
Kumotr

Domyślnie

Pochodzę z centralnej części Polski i nigdy nie miałam problemów z prawidłowym akcentem języka ojczystego. Po pół roku mieszkania w pokoju w akademiku z dziewczyną pochodzącą z Podlasia, "zaciągającą" wschodnią polszczyzną, znajomi zaczęli zwracać uwagę na mój akcent, który wyraźnie się zmienił.
Przykład pokazuje, że przyswajanie melodyjności i prozodii języka, a w tym akcentów, często zachodzi poza świadomością, a najskuteczniejszym sposobem na ich złapanie jest OSŁUCHANIE SIĘ.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2017, 13:05
VictoriaKedra VictoriaKedra jest offline
Podszyszkownik

Ja również pochodzę ze Wschodu, tylko że z Rosji. Mam trochę ciężej z akcentem, ponieważ przez 5 lat mieszkałam w Czechach i dobrze nauczyłam się tam akcentu czeskiego. Ale od roku mieszkam w Polsce i natknęłam się na taki problem, że już nie mam typowego akcentu rosyjskiego, ale mieszankę z czeskiego oraz rosyjskiego. Okazało się to gorsze niż akcent z jakiegoś jednego kraju
Nie martw się! Wszystko jest do poprawienia, najważniejsza jest tylko chęć. Z czasem będzie to co raz mniej słychać. Co do ćwiczeń polecam zajęcia z logopedą, pomogło mi to najbardziej ze wszystkich opcji (chodziłam do niej raz w tygodniu po godzinie w ciągu 3 miesięcy). Oraz również polecam książkę:

[url]http://www.ifp.uni.wroc.pl/publikacja/6255,szura-szumi-i-szelesci-cwiczenia-fonetyczne-nie-tylko-dla-cudzoziemcow[/url]
+ ćwiczyć łamańce językowe

No i oczywiście samodzielne ćwiczenia udoskonalające dykcję Powodzenia!

Ostatnio edytowane przez Daria285219 : 09-14-2019 o 21:39. Powód: błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2019, 22:54
ghosttown98's Avatar
ghosttown98 ghosttown98 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja również uważam, że rozmowy z nativami to najlepsze, co może być. Daję lekcje dziewczynie z Ukrainy i zawsze poprawiam błędy akcentuacyjne czy brzmieniowe. Na studiach mieliśmy zajęcia z Rosjankami, które robiły to względem nas. Najlepsza praktyka, naprawdę. Samemu często nie da się wychwycić tego, że popełniamy jakiś błąd, możemy czegoś po prostu nie słyszeć.

Ostatnio edytowane przez Daria285219 : 09-14-2019 o 21:41. Powód: literówka
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.