Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Język angielski
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-22-2013, 20:18
kslapek kslapek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W USA podobała mi się otwartość ludzka, można tam iść samemu na imprezę i poznać masę ludzi którzy Cię wkręca w swoje kręgi. W Anglii inaczej to odczuwałem, anglicy bardziej trzymali się siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2013, 20:34
hester hester jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podoba mi się to, że Amerykanie (przynajmniej tak pokazuje stereotyp) są tacy otwarci i każdy od razu jest "my friend." Zdaję sobie doskonale sprawę, że to nie tyczy się wszystkich Amerykanów jak leci W każdy razie - otwartość. Uwielbiam zwyczaj wesołego przyjęcia na cześć zmarłego (z graniem jego ulubionej muzyki i opowiadaniem zabawnych historyjek, itp) zamiast polskiej stypy, gdzie goście tylko dobijają się jeszcze większą ilością smutku. Kolejny punkt na mojej liście to przynoszenie jedzenia czy drobnych upominków w ramach kondolencji czy z okazji wprowadzenia się do nowego domu - cudny zwyczaj. No chyba że to filmy tak nas oszukują Mecze baseballa, na które chadzają całe rodziny; All Hollow's Evening - nasze Święto Zmarłych, tyle że, ponownie, otoczone znacznie przyjemniejszą aurą (może nie dla małych dzieci...). Zawsze zachwycało mnie też ogólne wyluzowanie Amerykanów (wiem, wiem - stereotyp). Jeśli zaś chodzi o Wyspy - ludność tłumnie wylegająca na ulice i świętująca każde, najmniejsze nawet wydarzenie ważne dla Rodziny Królewskiej. Poza tym - puby i otaczająca je atmosfera, głębokie zakorzenienie w tradycji i podkreślanie pochodzenia (chyba że dla niecnych towarszyskich celów). Na pewno jest tego znacznie więcej, ale z podekscytowania zapomniałam

Ostatnio edytowane przez hester : 08-24-2013 o 20:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2013, 21:35
mimmika mimmika jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uprzejmość i zainteresowanie drugim człowiekiem- ludzie chcą być pomocni i nie przejdą obojętnie obok kogoś kto wydaje im się potrzebującym pomocy. Przykład - siedzę sobie na ławce (południe Anglii) już nie pamiętam czemu ale w kiepskim humorze i w przeciągu 10min 3 osoby podchodzą i pytają czy wszystko w porządku, co się stało ktoś nawet proponuje mi herbatę i ciepły posiłek
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2013, 22:14
piotrsa92 piotrsa92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla Amerykanina flaga to świętość. Ostatnio jeden nauczył mnie jak składać flagę amerykańską. U nas wygląda to inaczej ale nie dziwię się. Bo jak tu poczuwać się do wywieszania i czci flagi żyjąc w takim kraju jakim jest Polska i patrząc na ogólny rozkład musząc wyjechać za granicę w poszukiwaniu pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2013, 08:57
maksio5 maksio5 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jak mieszkałem dwa lata w Szkocji to ogólnie było jakoś tak....'jaśniej', a po powrocie do kraju wszystko wydawało się takie ponure. Nie wiem czy to klimat, czy inny skład powietrza, czy podejście ludzi, czy wszystko naraz, ale jakoś tak....inaczej tam było.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2013, 12:41
invivable invivable jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Tak jak większości podoba mi się uprzejmość Anglików i jak już ktoś wcześniej zauważył, kulturalniejsze zachowanie - czekanie w kolejce, a nie przepychanie się jeden przez drugiego. Podobają mi się też angielskie zwyczaje weselne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2013, 15:59
katarzyna91b katarzyna91b jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Właśnie.. Ja byłam pod wrażeniem, że bez względu na wiek, płeć itd wszyscy czekają w kolejce do autobusu. Zauważyliście może, że czasami Polakom też to się zdarza?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2013, 21:10
mglasrebrzysta25 mglasrebrzysta25 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja mam doświadczenia z Irlandczykami. Fajne jest to, że się uśmiechają, witają, są bardzo uprzejmi w sklepach, serdeczni, bezpośredni. Czego nie lubię to tego, że nie ściągają/zmieniają butów po wejściu do domu i czasami kładą nogi w tych butach na coffee table!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2013, 22:57
idengager idengager jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Stoję w londyńskim metrze, przytulając się do barierki; w jednej dłoni zakupy, w drugiej książka. Godzina siódma wieczorem, Central line, straszny tłok, ale już po minucie młody chłopak w garniturze proponuje mi miejsce. Na moje totalnie skonfundowane spojrzenie odpowiada, że przecież na siedząco będzie mi wygodniej czytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2013, 15:35
nadka123 nadka123 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najbardziej podoba mi się w Anglii to, ze nie buduje barier wiekowych pomiedzy ludzmi. Mowi sie do nich po imieniu i nikt nie ma tego nikomu za zle
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.