Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-14-2013, 21:38
LGrzegorzak's Avatar
LGrzegorzak LGrzegorzak jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Smile Skojarzenia związane ze Szwajcarią

Jak wam się kojarzy Szwajcaria - konotacje, ciekawostki, interesujące miejsca, miasta, języki, ludzie?

Ostatnio edytowane przez ghosttown98 : 08-27-2019 o 00:10. Powód: błędy w zapisie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2013, 21:38
LGrzegorzak's Avatar
Podszyszkownik

Smile

Dla mnie to niesamowicie ciekawy, mozaikowy kraj, choć drogi, ale za to pięknie położony choć sami Szwajcarzy są mocno specyficzni, bardzo solidarni , związani emocjonalnie ze swoim krajem,zorganizowani i różnią się w zależności od kantonu. Z miast polecam bardzo Lucernę, Genewę, Lozannę, Bern!
konotacje automatyczne-czekolady sery, zegarki, banki, Paul Klee, Duerrematt...ciekawe, że jednym z języków urzędowych jest retroromański. Ponieważ znają naogół więcej niż jeden język obcy jest większe prawdopodobieństwo dogadania się z nimi.
A jakie są wasze spostrzeżenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2013, 23:08
adatyczynska adatyczynska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Szwajcaria

Dla mnie to przede wszystkim kraina gór i jezior. Przepiękne krajobrazy na długo zapadają w pamięci. Podczas pobytu w tym Szwajcarii udało mi się zwiedzić Zurich, który serdecznie polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2013, 17:13
LGrzegorzak's Avatar
Podszyszkownik

Smile

Cytat:
Zamieszczony przez adatyczynska Pokaż post
Dla mnie to przede wszystkim kraina gór i jezior. Przepiękne krajobrazy na długo zapadają w pamięci. Podczas pobytu w tym Szwajcarii udało mi się zwiedzić Zurich, który serdecznie polecam.
Mnie też się podobało w Zurichu, choć chyba jeszcze bardziej Luzerna i Genewa. Ogólnie to bardzo urokliwy kraj , a do tego jest tam tak czysto!

Ostatnio edytowane przez ghosttown98 : 08-27-2019 o 00:11. Powód: początek zdania małą literą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2013, 18:29
nutka nutka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Szwajcaria kojarzy mi się z fondu. Poznałam Szwajcarów podczas stypendium w Berlinie i zawsze jak zapraszali do siebie, to serwowali właśnie to danie

Ostatnio edytowane przez ghosttown98 : 08-27-2019 o 00:11. Powód: początek zdania małą literą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2013, 18:51
LGrzegorzak's Avatar
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez nutka Pokaż post
Szwajcaria kojarzy mi się z fondu. poznałam Szwajcarów podczas stypendium w Berlinie i zawsze jak zapraszali do siebie, to serwowali właśnie to danie
Oj tak ja byłam w Genewie u Szwajcarów francuskojęzycznyvh, porozumiewaliśmy się na migi ale fondu oczywiście zaserwowali:-)

Ostatnio edytowane przez ghosttown98 : 08-27-2019 o 00:12. Powód: mała litera na początku zdania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-22-2013, 10:55
mb1988 mb1988 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Lucerna - przepiękne miejsce. Warto też zobaczyć wodospady w Schaffhausen
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-22-2013, 15:38
piotrek444 piotrek444 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moje skojarzenia ze Szwajcarią to neutralność, stosunkowo niewielki obszar, kilka miast takich jak Lucerna czy Zurych, Alpy i ta czekolada, zegarki, banki i powiedzenie "być niezawodnym jak Szwajcar"...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-29-2013, 09:25
adatyczynska adatyczynska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zauważyłam, że ludzie którzy tam mieszkają są uśmiechnięci, chętni do pomocy i nie przejmują się zwykłymi rzeczami. Być może jest to związane z tym, że są zabezpieczeni finansowo i nie muszą martwić się o pieniądze, przez co inne rzeczy też nie stają się wielkimi problemami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2013, 00:18
Judyta Łepkowska
Guest

Domyślnie

Mnie Szwajcaria kojarzy się z serem, Alpami, bankami, zegarkami i z fondue.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.