Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-16-2016, 23:16
3rdDavid 3rdDavid jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: 30 km od Poznania
Domyślnie Najtrudniejszy język świata

Można przyjąć że zwykle dla przeciętnego Polaka najtrudniejszym językiem jest chiński, dlatego niesamowicie rozbawiła ( i nieco zastanowiła ) mnie sytuacja przedstawiona w telewizyjnych wiadomościach, gdzie redaktor pyta chińskiego studenta jak mu się studiuje w Polsce, a on odpowiedział całkiem serio, że dobrze ale język polski jest najtrudniejszym językiem na świecie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2016, 20:46
zuzinki zuzinki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam przyjemność znać oba języki i muszę zgodzić się z Chińczykiem . W chińskim praktycznie nie ma gramatyki, wszystko oparte jest na bardzo prostych zasadach. Dla przeciętnego Polaka znaki wydają się mega skomplikowane, ale tak naprawdę są dosyć logiczne i w miarę nauki, coraz łatwiejsze. Natomiast osoba ucząca się polskiego od podstaw spotyka się z bardzo trudną gramatyką, odmianą przez przypadki, różnymi końcówkami w jednym słowie, ortografią, długimi słowami i skomplikowaną wymową. To im współczuję bardziej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2016, 21:25
irminao irminao jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To właśnie tak naprawdę zależy od tego, jaki język jest Twoim ojczystym. Dla nas chiński czy japoński jest trudny, bo języki azjatyckie różnią się kompletnie od europejskich, są tam znaki, w chińskim tony, a w japońskim za to mnóstwo reguł gramatycznych i gradacja poszczególnych części mowy w zależności od tego do kogo mówimy. Dla nich z kolei nasza gramatyka i fonetyka jest czymś zupełnie nowym i bardzo skomplikowanym, biorąc pod uwagę ilość reguł gramatycznych i odmian w języku polskim oraz możliwość występowania licznych spółgłosek obok siebie, co w chińskim nie występuje. Pod względem wymowy Polacy mają łatwo, Chińczycy czy Japończycy dużo trudniej, jeśli chodzi o naukę nowych języków. Myślę, że Japończyk nie uznałby chińskiego za najtrudniejszy język, bo znaki są podobne, słowa czasem nawet podobnie się wymawia, a gramatyka chińska jest prostsza od japońskiej. Ale już rodzimy użytkownik np. hiszpańskiego z chińskim będzie miał ogromny problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2017, 00:09
oxxxymiron oxxxymiron jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo subiektywna. Musiałbyś znać wszystkie języki świata w takim samym stopniu, aby odpowiedzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2017, 13:45
undyne undyne jest offline
Kumotr

Domyślnie

Podobno polski jest uznawany za jedne z trudniejszych języków za względu na czasowniki niedokonane i dokonane i idiomy. Jak się nad tym zastanowić to mamy ich mnóstwo Moja koleżanka z grupy na studiach pochodzi z Białorusi i zawsze ma mnóstwo problemów z różnymi niedosłownymi wyrażeniami w stylu: „nie mam do tego głowy” albo „lecę do sklepu”
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2017, 20:37
maszynka maszynka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z punktu widzenia Polki na pewno trudny jest chiński i japoński, głównie ze względu na trudności w wymowie. Raz wykształcony aparat mowy już się nie zmieni.

Innym trudnym językiem jest dla mnie węgierski, który nie tylko ma dźwięki nieobecne w polskim, ale także jego gramatyka jest szalenie skomplikowana, a słownictwo rzadko kojarzy mi się z czymkolwiek, co znam z innych języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2017, 13:59
Iye Iye jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie powiedziałbym, że chiński to najtrudniejszy język do nauki dla polaka. Z chińską wymową polak nie będzie mieć problemów, bo w polskim mamy znaczenie więcej dźwięków. Taka sama sytuacja jest z japońskim. Dla polaka jedyną trudnością w chińskim to nauka pisma, co też jest jak najbardziej do opanowania. Jeżeli miałbym porównywać chiński, japoński i angielski, to imo najtrudniejszy jest japoński, potem angielski, ostatni właśnie chiński.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2017, 14:05
werzos werzos jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trudno się wypowiedzieć na temat najtrudniejszego języka znając zaledwie 4. Muszę jednak przyznać, że mam wielu znajomych, którzy uczą się języka polskiego i uważają, że jest trudny - zarówno w wymowie, jak w gramatyce. Choć to pierwsze jest jednak zależne od tego, z jakiego kraju pochodzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-08-2017, 13:43
wkowalik wkowalik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podobno Tolkien znał około 30 języków, a polski okazał się dla niego za trudny. Nie wiem jednak, czy próbował swoich sił z chińskim. Z informacji na jego temat wynika, że interesował się raczej językami europejskimi. Ale skoro taki poliglota nie poradził sobie z naszym ojczystym językiem, to o czymś to chyba znaczy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2017, 22:41
justys33 justys33 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie znam wszystkich języków świata więc nie wiem. A dla mnie nie do ogarnięcia jest czeski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.