Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-31-2019, 18:42
anjakolanowska anjakolanowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W korporacjach jak i w szkołach językowych nie ma raczej takiego problemu. W ogóle raczej nie warto za bardzo iść do szkół publicznych, tym bardziej przy obecnym stanie rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2019, 21:07
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cz warto, czy nie warto, to każdy niech rozważy sam. Obecnie jednak już w szkołach podstawowych pojawia się drugi język, więc siłą rzeczy gdzieś znajdą się placówki dla romanistów.
Co do innych zawodów - pewnie w wielu przypadkach dla pracodawcy lepiej jest mieć specjalistę z językiem niż filologa bez dodatkowego wykształcenia i tu upatrywałabym jednak mniejsze szanse na rynku pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2019, 21:17
SBorowiczDuwe SBorowiczDuwe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Katja Pokaż post
Cz warto, czy nie warto, to każdy niech rozważy sam. Obecnie jednak już w szkołach podstawowych pojawia się drugi język, więc siłą rzeczy gdzieś znajdą się placówki dla romanistów.
Co do innych zawodów - pewnie w wielu przypadkach dla pracodawcy lepiej jest mieć specjalistę z językiem niż filologa bez dodatkowego wykształcenia i tu upatrywałabym jednak mniejsze szanse na rynku pracy.
Specjalista z językiem to super sprawa, niestety/albo i stety korporacje z zagranicznym kapitałem "chwytają" się wszystkich sposobów, żeby przyciągnąć do siebie osoby z językiem na poziomie C1. Nie musisz być specem w żadnej dziedzinie, speca z Ciebie zrobią w zależności od tego do jakiego projektu Cię przydzielą.
I tak właśnie skończyli prawie wszyscy romaniści jakich znam. Do szkół nie poszli, nawet nie dlatego, że mało płacą, lecz dlatego, że nie ma dla nich etatów. Mam na myśli nie tylko studentów, ale i wykładowców na uniwersytetach.
Drugi język w szkołach jest od dawna, ale uczniowie i ich rodzice wybierają najczęściej inne języki.
Powiem więc krótko: za kilka lat będzie na rynku pracy mniej osób ze znajomością tego języka, a przez to romaniści będą mieć swoje "5 minut". Bądźmy cierpliwi, bo pewnie nam się to opłaci
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2019, 16:39
KingaKuk KingaKuk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto się przejść do szkół dwujęzycznych. Ja ukończyłam taka szkołę w Krakowie, właśnie z językiem francuskim. Może sam poziom szkoły nie powala, ale akurat języka nauczyłam się właśnie w tej szkole.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 10:44
ewelina93's Avatar
ewelina93 ewelina93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może w szkołach rzeczywiście ten język nie jest tak popularny jak angielski czy np. modny ostatnio hiszpański, ale przeglądając oferty pracy to jest duże zainteresowanie tym językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.