Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-26-2018, 12:01
kndnowak kndnowak jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Gdynia
Domyślnie

Dwujęzyczność to dla mnie swoboda wypowiedzi - przede wszystkim ustnej, bez zacięć z jasno sformułowanymi myślami. Czasami ciężko to osiągnąć w ojczystym języku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2019, 21:06
morawka morawka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osoba dwujęzyczna z definicji dla mnie urodziła się w rodzinie dwujęzycznej. Oba języki są na takim samym poziomie i nie sprawiają żadnej trudności dla mówcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2019, 14:15
sidereal sidereal jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie osoba dwujęzyczna to taka, która na co dzień posługuję się dwoma językami na poziomie native speakera niekoniecznie nim będąc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2019, 14:41
kamila0503 kamila0503 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie dwujęzyczna osoba to taka, która wychowała się w rodzinie dwujęzycznej i posługuje się językami obojga rodziców lub osoba mieszkająca za granica od urodzenia, w domu mówi jednym językiem, a w szkole z rówieśnikami porozumiewa się drugim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2019, 21:30
Waleria_P Waleria_P jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie najważniejszym kryterium jest stopień płynności posługiwania się i jednym i drugim językiem, jeśli można powiedzieć że jest ona na poziomie native speakera i taka osoba odnajdzie się językowo w każdej sytuacji, czy to w oficjalnej czy codziennej, w sensie np. znajomości dodatkowo jakichś lokalnych cech języka w miejscu w którym mieszka, takich potocznych powiedzonek itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2019, 02:44
kingariko11 kingariko11 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trudno jest zostać osobą dwujęzyczną, ponieważ trzeba myśleć w takim języku, a nie tylko go umieć. Najczęściej się to zdarza u osób, które urodziły się za granicą i uczyły się jednocześnie dwóch języków: ojczystego i swojego aktualnego miejsca zamieszkania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2019, 13:01
OlgaJakubowska22 OlgaJakubowska22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie, za osobę dwujęzyczną można uważać osobę, która wychowała się z dwoma językami, jak i osobę, która zaczęła się uczyć drugiego języka w późniejszym okresie i biegle się nim posługuje. Niekoniecznie musi się to ograniczać do jednych czy do drugich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2019, 18:51
klau. klau. jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja zgadzam się z tymi osobami, które uważają, że osoba dwujęzyczna to ta która uczyła się dwóch języków na tym samym poziomie, tzn od urodzenia będąc w rodzinie dwujęzycznej bądź mieszkając w obcym kraju i mówiąc w domu jednym językiem a w szkole innym. Uważam, że ciężko osiągnąć dwujęzyczność, gdy drugiego języka znacznie się uczyć dopiero w szkole. Ciągle obcowanie z językiem ma bardzo duże znaczenie w tej kwestii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2019, 18:33
Martinar Martinar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie osoba dwujęzyczna to taka która urodziła się w rodzinie która posługuję się dwoma językami. Jednak osobę, która nauczyła się biegle drugiego języka i płynnie przechodzi z jednego na drugi, też można nazwać dwujęzyczną.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 08:57
Justyna5's Avatar
Justyna5 Justyna5 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Gdy dana osoba zna dwa języki w stopniu native speakera.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.