Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Język angielski
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-12-2019, 09:28
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez AlicjaP Pokaż post
Podoba mi się w Amerykanach to, że nie mają problemu z pożyczaniem swoich samochodów, co pewnie w przypadku innych nacji nie jest takie łatwe.
To co podoba się u innych często nie jest już takie fajne w przypadku nas samych. Czy bez problemu dałabyś kluczyki innej osobie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2019, 12:07
nataliak4's Avatar
nataliak4 nataliak4 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo lubię otwartość Amerykanów i ich serdeczność w stosunku do ludzi zza granicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2019, 09:15
magdaang magdaang jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Martinar Pokaż post
Mieszkając w Kanadzie zauważyłam, że te wszystkie zwroty typu "How are you?" są bardzo powierzchowne, a czasem osoba która pyta nie czeka nawet na odpowiedz, zadowolona z siebie, że zapytała. Podoba mi się, że wchodząc do sklepu ktoś mi prawie natychmiast pomaga, czego szukam, za czym konkretnie przyszłam, czy mogą mi w czymś pomóc. Jeżeli jakaś cena jest wyższa niż w innym sklepie, znizają cenę żeby nie być gorszym od konkurencji. Ogólnie, klient ma zawsze rację.
Wszystkie "How are you" mogą być problemem dla obcokrajowców, którzy nie wiedzą, że osoba zadająca to pytanie wcale nie oczekuje od nas odpowiedzi. Często odpowiada się samym pytaniem. Small talk jest za to bardzo powszechny, co introwertyków lub ludzi z innych kultur może nieco przerazić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.