Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-15-2019, 12:50
przygodaaga przygodaaga jest offline
Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie Pierwsza książka przeczytana po niemiecku

Hej Chciałabym Was zapytać o wasze pierwsze doświadczenia z książkami w języku niemieckim. Jakie były wasze pierwsze przczytane książki po niemiecku? Moja to: Wolgang Borchert "Draußen vor der Tür" Była to obowiązkowa lektura na studiach. Wspominam ją bardzo miło. Mimo, że zalicza się do tzw. literatury pięknej jest stosunkowo łatwa i miła w czytaniu. Mogę ją polecić wszystkim, którzy chcą zacząć czytać po niemiecku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-24-2019, 19:20
GosiaKwasniak GosiaKwasniak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moją pierwszą książką był Czerwony Kapturek, przeczytany i zrozumiany bardzo średnio w gimnazjum��

Ostatnio edytowane przez ghosttown98 : 08-31-2019 o 01:03. Powód: literówki, brak przecinków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2019, 18:50
Ewela20 Ewela20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Moja pierwsza książka po niemiecku

Pierwsza książka jaką w całości przeczytałam po niemiecku nosi tytuł "Dojczland". Jej autorem jest Andrzej Stasiuk i to właśnie z jego perspektywy zostają przedstawione czytelnikowi Niemcy. Jest pełna subiektywnych opinii Polaka. Czytało mi się ją bez większych problemów, bo nie występują tam specjalistyczne czy naukowe sformułowania. Książka ta jest ciekawym sposobem na przybliżenie sobie kultury i obyczajów jakie panowały i panują pośród Niemców.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2019, 19:05
aleste11 aleste11 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moją pierwszą pozycją przeczytaną po niemiecku było "Tod in Venedig". Zdecydowanie warta polecenia, ciekawa historia. Dodatkowo dostępna w internecie w formie pdf
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2019, 20:04
Sylwia9191 Sylwia9191 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chemie des Todes. Pewnie parenaście już lat temu,więc nie znałam dobrze języka i ze słownikiem czytałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2019, 14:28
Toroteija Toroteija jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moją pierwszą książką przeczytaną w całości po niemiecku była bajka „Der blonde Eckbert” (Jasnowłosy Eckbert) Ludwiga Tiecka. Bardzo przypadł mi do gustu tajemniczy nastrój tej historii, przeplatanie się elementów realistycznych z fantastycznymi i towarzysząca czytelnikowi niepewność, co wydarzyło się naprawdę, a co tylko było ułudą. Podobały mi się również klimatyczne opisy przeżyć wewnętrznych znajdujących odzwierciedlenie w przyrodzie, a także zaskakujące zakończenie. Utwór jest dosyć krótki (w moim wydaniu liczył zaledwie 18 stron) i napisany dość przystępnie, więc nawet przy czytaniu ze słownikiem lektura nie nastręczała mi szczególnych trudności. Zdecydowanie polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2019, 14:58
kinpilch's Avatar
kinpilch kinpilch jest offline
Kumotr

Domyślnie

Hej, czy możecie polecić jakąś książkę dla początkujących uczniów języka niemieckiego, ale jednak nieco starszych? Dorośli ludzie już niekoniecznie chcą czytać Czerwonego Kapturka, a poważne lektury są dla nich za trudne.

Ostatnio edytowane przez ghosttown98 : 08-31-2019 o 01:02. Powód: brak dużej litery na początku zdania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2019, 14:43
magdatrz's Avatar
magdatrz magdatrz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kinpilch Pokaż post
hej, czy możecie polecić jakąś książkę dla początkujących uczniów języka niemieckiego, ale jednak nieco starszych? Dorośli ludzie już niekoniecznie chcą czytać Czerwonego Kapturka, a poważne lektury są dla nich za trudne.
W księgarniach językowych (jak również w Empiku) można znaleźć książki z krótkimi historyjkami po niemiecku, które zawierają tłumaczenie. Na koniec takiej historyjki są wyjaśnione najważniejsze słówka oraz ćwiczenia. Taka książka zawiera kilkanaście wymyślonych historyjek np. detektywistycznych i są one opatrzone danym poziomem językowym od A1-B1. Dla B2, C1 i C2 poziomu zaleca się już czytać prawdziwą literaturę niemiecką.

Moją pierwszą poważną książką przeczytaną po niemiecku był "Złoty garnek" E.T.A Hoffmanna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2019, 08:36
jkulupa jkulupa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Der Zauberlehrling - nie należy do najłatwiejszych, ale bardzo pochłania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2019, 19:09
jenadto jenadto jest offline
Kumotr

Domyślnie

Klimatyczny zbiór opowiadań "Die Nacht die Lichter" Clemensa Mayera.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.