Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-27-2019, 12:02
agatakostka agatakostka jest offline
Kumotr

Domyślnie Nauka języka islandzkiego

Jakie są Wasze doświadczenia z programami do nauki języków obcych? Ja postanowiłam się nauczyć języka islandzkiego. Tak sobie myślę, że, na Islandii jest coraz więcej Polaków, stanowią największą grupę etniczną poza Islandczykami, więc przewiduję, że zainteresowanie tym językiem i konieczność tłumaczenia będą rosnąć. Uczę się tego języka już trzeci miesiąc [url]https://www.17-minute-languages.com/pl/nauka-islandzkiego/?id=JTP127594[/url] Obecnie chodzę do szkoły językowej, jednak ten program dał mi solidne podstawy do dalszej nauki. A jak wy ocenilibyście ten program? Jakie są wasze doświadczenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-04-2019, 11:41
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Bardzo dobre.

Jest o nim bardzo dużo na forum (w różnych zakamarkach i w różnych działach językowych). Na początku się nie zorientowałem, że to jest ten sam program, którego ja używam do nauki pięciu języków, ale gdy znalazłem siebie na liście najlepszych... to nie mam wątpliwości. To jest Sprachenlernen24. W innych wersjach językowych ma też inne nazwy (polska wersja językowa używa nazwy 17-minute-languages).

Program wymaga połączenia z internetem, ale za to działa:

- na maszynach z systemem Windows
- na maszynach z systemem Linux
- na telefonach

Bardzo dobry system powtórek, chwaliłem go już w innych wątkach. Bardzo dużo udostępniają za darmo, są zniżki, stypendia. Ja kupiłem za dużo kursów (5 języków). A to dla czego - dla osób faktycznie uczących się, np. codziennie po 17 minut, są nagrody. I w tych właśnie nagrodach można zdobywać kolejne fragmenty kursów, mam tam czeski, kurdyjski, islandzki, perski, itd. lub specjalistyczne słownictwo: np. norweski biznes, arabski geografia. Przy systematycznej nauce można odblokować sobie sporo dodatkowych kursów.

Do zakupionych kursów jest spory pakiet: można pobrać nagrania MP3, słowniki, lektury obcojęzyczne (wiem, że od nich mam dramat Ibsena w wersji elektronicznej jako lekturę do czytania po norwesku).

Bardzo dobra muzyka (w tle). Można ją pobrać, ja używam nawet jej do pracy.
Głosy lektorów (każde słówko, czy zwrot jest wypowiadany) wbijają się w pamięć. Po trzech, czy czterech dniach nauki zaczynamy naśladować ich wymowę (bardzo przyspiesza proces uczenia się). Różna forma odpytywania: fiszki, pola wyboru. To każdego kursu jest gramatyka. I dodatkowe ćwiczenia leksykalna. Rozmówki i różne perypetie bohaterów dopasowane miałem do aktualnie uczonego słownictwa. Efekty były jeszcze lepsze. Ja mam wykupiony dostęp w wersji niemieckiej, np. niemiecki-norweski, niemiecki-arabski i dostęp jest na 10 lat. Ale na co trzeba zwrócić uwagę, to ceny. Mocno skaczą. Przynajmniej na niemieckich stronach. Ja płaciłem 30 euro za kurs (wszystkie poziomy od A1 do C2). A okresowo ceny potrafią być powyżej setki... Wtedy trzeba przeczekać....

Ten program to dowód na to, że 17 minut nauki dziennie (np. od pon. do pt.) jest lepsze, niż 5 godzin nauki (np. w sobotę). Bo faktycznie 5x 17 minut to jest dużo więcej i lepiej, niż jednorazowo 5 godzin!

Bardzo fajne statystyki. Fajny system motywacji. Sprawdziłem teraz, przy 80 tys. punktów z jednego kursu mam w nagrodach 16 różnych kursów dodatkowych (ekspresowe, specjalistyczne, emigracyjne, włoski-flirtowanie, itd.). A kurs jest podzielony na języki, ucząc się innego języka, dostajemy tam nagrody (te kursy można wybierać w pewnym zakresie).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.