Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-19-2017, 10:45
Camille Paul Camille Paul jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Tłumaczenie filmów humorystycznych

Jakie macie do polecenia filmy typu "Shrek" (ale nie tylko) przetłumaczone na polski z elementami tłumaczenia humoru (jak najwięcej najlepiej żeby ich było) ?

Ostatnio edytowane przez piobar : 05-06-2018 o 20:36. Powód: Błąd w tytule, interpunkcja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2017, 15:28
agawa agawa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Większość nowych wysokobudżetowych kreskówek. Teraz animacje mają trafiać zarówno do dzieci, jak i do dorosłych, więc również humor musi być zróżnicowany. Pamiętam, że na pewno dużo takich humorystycznych gier słownych było w Rybkach z Ferajny, Zwierzogrodzie i w Madagaskarze wraz z całą serią z Pingwinami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2017, 23:33
rbrasse rbrasse jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam Ci kontynuację sagi "Gdzie jest Nemo" - o tytule "Gdzie jest Dori". Albo Zootopię!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-02-2017, 19:39
julikat julikat jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W skrócie: wszystko cokolwiek tłumaczył Bartosz Wierzbięta Kiedy myślę "tłumacz z talentem", on pierwszy przychodzi mi na myśl
Wspominaliście o Shreku, Pingwinach z Madagaskaru i Zwierzogrodzie (Zootopia). Tutaj znajdziecie listę całego jego dorobku: [url]http://dubbingpedia.pl/wiki/Bartosz_Wierzbi%C4%99ta[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-26-2017, 13:46
Czapa95 Czapa95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam "Epokę Lodowcową" oraz "Serię Niefortunnych Zdarzeń", która stanowi dla tłumacza nie lada wyzwanie (trzeba uchwycić specyficzny czarny humor oraz dostosować go do młodego odbiorcy).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2017, 13:03
Hera1990 Hera1990 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam zapoznanie się z tłumaczeniem kanadyjskiego serialu "Chłopaki z Baraków" (oryg. Trailer Park Boys). Tłumaczenie (z Comedy Central, nie wiem jak wygląda to na Netflixie) wraz z lektorem Rafała Walentowicza stało się kultowe. Pewne żarty zostały zmienione na potrzeby polskich realiów, ale w naprawdę dobry sposób. Co też jest ciekawe, polska wersja jest mnie wulgarna niż oryginał.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2017, 13:08
magdalenka80 magdalenka80 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Camille Paul Pokaż post
Jakie macie do polecenia filmy typu Shreck (ale nie tylko) przetłumaczone na polski z elementami tłuamczenia humoru (jak najwięcej najlepiej żeby ich było) ?
Weż sobie obejrzyj serial komediowy Keeping up appearances- Co ludzie powiedzą-świetna angielska komedia z polskim tłumaczeniem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2017, 14:07
KamilaKinach KamilaKinach jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Zielona Góra
Domyślnie

Polecam "Przyjaciele", "Dwóch i pół" lub "Jak poznałem waszą matkę." Czasami nieźle trzeba się nagłówkować, żeby wybrnąć z sytuacji w której wydaje się, że czegoś nie da się przetłumaczyć. Wbrew pozorom humor sytuacyjny albo słowny jest momentami niemalże niemożliwy do przeniesienia na innych język
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2017, 13:41
Nishtec Nishtec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie "How I met your mother" Bo jest genialne. Uwielbiam ten rodzaj humoru który się tam znajduje. Można też zaobserwować w jaki sposób można wybrnąć z trudnych do przetłumaczenia tekstów. Co do bajek to jedyną jaką znam są Minionki, więc mogę polecić tylko ten tytuł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2017, 12:55
onex96 onex96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście animacje Pixara i "Zootopia" Disneya.
Oprócz tego polecam "Deadpoola", główny bohater co chwila rzuca grami słownymi i żartami nawiązującymi do amerykańskiej popkultury (często niezrozumiałymi dla polskiego widza), więc tłumacz musiał wykazać się sporą dozą kreatywności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.