Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-12-2015, 01:17
Limerick Limerick jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja byłem w bardzo wielu miastach niemieckich. Porównuję sobie byłe NRD z byłym RFN. Najsmutniejsze jednak dla mnie jest to, że większość miast niemieckich była zbombardowana podczas wojny, zniszczenia sięgały najczęści ponad 90%. W większości nie odbudowano starówek i postawiono okropne budynki modernistyczne albo jakies klocki w dziwnych kolorach. Znam cztery miasta, które podczas wojny miały szczęście i zniszczenia były znikome. Należą do nich: Wiesbaden, Heidelberg, Erfurt i Bonn. Osobiście bardzo lubię Bonn. Wiesbaden też jest piękne. Mieszkam w Mainz, który ma swój urok...a za Renem Wiesbaden-oba miasta za sobą nie przepadają...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-19-2015, 09:03
weerrooniikaa weerrooniikaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo podoba mi się porządek jak panuje w małych niemieckich miasteczkach. W północno-zachodniej części Niemiec wiele miejscowości zachowało przedwojenna architekturę, co nadaje im uroku. A z wielkich miast to tylko i wyłącznie Berlin. Uwielbiam tę mieszankę kulturową, etniczną i dostęp do najróżniejszych, i najdziwniejszych rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-19-2015, 12:20
skymad skymad jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie Drezno. Zwinger, Frauenkirche, Großer Garten... aż szkoda mi było wyjeżdżać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-23-2015, 18:42
MariaS MariaS jest offline
Kumotr

Miejscowość: Wodzisław Śląski
Domyślnie

Mnie również urzekła Freiburg z kamieniczkami i wąskimi uliczkami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2015, 16:23
martaes martaes jest offline
Kumotr

Domyślnie

Każdy region Niemiec ma swój urok, tak samo każde miasto i miasteczko. Mnie urzekły maleńkie wioseczki na północy Niemiec, wybrzeże. Jeśli chodzi konkretne miasta to Heidelberg, Halle (podobno najbardziej zielone miasto w Niemczech), Berlin - tu jednak nie udaje mi się patrzeć całościowo, gdyż miasto jest tak zróżnicowane wewnętrznie, że raczej widzę w nim kilka osobnych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-08-2015, 13:36
aleksandrasz2 aleksandrasz2 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Mnie oprócz Drezna urzekł Szlezwik-Holsztyn ( być może dlatego, że objechałam ten land w czasie wakacyjnym). Kiel, co prawda mały ale również uroczy. Plaże zupełnie nie przypominają wyglądem polskich plaż, szczególnie ta w Laboe ( za wstęp na plaże trzeba było zapłacić 2 euro!)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2015, 16:30
piwnooka piwnooka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Odwiedziłam wiele miast Niemiec, jednak dla mnie najpiękniejszymi są Akwizgran oraz Kolonia, a zwłaszcza Akwizgran. Katedra akwizgrańska jest jedną z najpiękniejszych jakie widziałam. Urokliwie wygląda także ratusz i akwizgrański rynek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2015, 20:41
katarzyna38 katarzyna38 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam Berlin. Wydaje się bardzo nowoczesny, otwarty i nawiązując do wcześniejszych komentarzy - na pewno nie szary.
Mam zamiar skorzystać z Waszych porad i udać się do Dresden
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2015, 12:20
Karo1703 Karo1703 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Berlin! Byłam tam już parę razy, wybieram się kolejny raz w kwietniu. Za każdym razem odkrywam coś nowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-21-2015, 19:15
NazarkoM NazarkoM jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Byłam w Berlinie, Hamburgu, Monachium, Heidelbergu, Leverkusen i kilku innych mniejszych miastach w Niemczech i na pierwszym miejscu jest Heidelberg. Niezwykle klimatyczne miasto, do którego po prostu chce się wracać. Z ogromną przyjemnością wspominam każdy pobyt i z niecierpliwością czekam na kolejną możliwość wybrania się w tamte strony.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.