Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-06-2014, 16:30
coolka1984 coolka1984 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie hiszpański. Tutaj nie wchodzi w grę nauka cyrylicy, co jest chyba największym wyzwaniem na początku. To że rosyjski jest w naszej grupie językowej jakoś nie wydaje mi się argumentem "za" jeśli chodzi o szybką naukę języka. A hiszpański jest przyjemny w nauce po prostu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2014, 18:50
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez coolka1984 Pokaż post
Zdecydowanie hiszpański. Tutaj nie wchodzi w grę nauka cyrylicy, co jest chyba największym wyzwaniem na początku. To że rosyjski jest w naszej grupie językowej jakoś nie wydaje mi się argumentem "za" jeśli chodzi o szybką naukę języka. A hiszpański jest przyjemny w nauce po prostu
Pomaga.
A i przyjemny w nauce rosyjski też jest.

Tak właściwie nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Komuś bardziej będzie odpowiadał suahili, a drugiemu japoński.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2014, 18:59
nierada nierada jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja mam tylko doświadczenie z językiem rosyjskim, ale hiszpańskiego tez chciałabym się uczyć. A nauka rosyjskiego może być zarówno przyjemnością, jak i wyzwaniem, to już zależy od determinacji poszczególnych ludzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2014, 14:12
qwerty qwerty jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Właściwie to dziwią mnie takie pytania. Obcy ludzie mają komuś doradzać, jakiego języka ma się uczyć? Przecież to wszystko zależy od indywidualnych preferencji - jednej osobie bardziej "podejdzie" hiszpański a innej - rosyjski. Przesłuchaj sobie lepiej kilka piosenek w obu tych językach, obejrzyj po 1 odcinku jakiegoś serialu albo wiadomości i tyle - sprawdź, który język bardziej Ci pasuje pod względem brzmienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2014, 18:47
GRodewald GRodewald jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Może znajdź kogoś władającego biegle hiszpańskim i kogoś z rosyjskim w celu porównania, żeby można było obiektywnie to stwierdzić? Dobrze się osłuchać i "wgryźć" w język, żeby mieć pewność, że to jest "to".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2014, 19:10
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez qwerty Pokaż post
Właściwie to dziwią mnie takie pytania. Obcy ludzie mają komuś doradzać, jakiego języka ma się uczyć? Przecież to wszystko zależy od indywidualnych preferencji - jednej osobie bardziej "podejdzie" hiszpański a innej - rosyjski. Przesłuchaj sobie lepiej kilka piosenek w obu tych językach, obejrzyj po 1 odcinku jakiegoś serialu albo wiadomości i tyle - sprawdź, który język bardziej Ci pasuje pod względem brzmienia.
Łatwiej wtedy oskarżyć kogoś, gdy nie wyjdzie z nauką danego języka. "Nie, to nie ja, to przez złych doradców".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2014, 15:53
kosovitz kosovitz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Raczej hiszpański. Ja się z rosyjskim trzy lata w liceum męczyłam i niewiele z tego wyszło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2014, 17:36
majka3232 majka3232 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam język hiszpański. Jest dosyć prosty do nauczenia. Z rosyjskim nie wiem, gdyż nie uczyłam się go.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-09-2014, 19:53
pakow pakow jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam hiszpański, nie jest skomplikowany i ma piękne, moim zdaniem, brzmienie...i nie trzeba się uczyć cyrylicy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2015, 14:46
Niemiecki92 Niemiecki92 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Język hiszpański jest moim zdaniem dosyć prosty jeśli chodzi o struktury. Na temat rosyjskiego nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie mam z nim w ogóle do czynienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.