Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-15-2013, 10:12
Ineska Ineska jest offline
Szyszkownik

Domyślnie Język portugalski - kto lubi?

Cześć,

Jestem ciekawa jak wiele osób na forum zna lub uczy się języka portugalskiego? Który wariant preferujecie - portugalski czy brazylijski? Jaki był powód rozpoczęcia przez Was nauki tego języka? Czy Waszym zdaniem zapotrzebowanie na język portugalski będzie się zwiększać?

Ostatnio edytowane przez julaszam : 02-26-2018 o 22:47. Powód: drobne literówki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2013, 14:16
msmiga msmiga jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bardzo lubię ten język, pięknie brzmi. Próbuję uczyć się go na własną rękę (skończyłam filologię hiszpańską) i na początku dobrze szło, ale z czasem zaczęło mi się mieszać z hiszpańskim. Moja wersja tego języka to ani portugalski ani brazylijski tylko hiszportugalski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2013, 17:06
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez msmiga Pokaż post
Ja bardzo lubię ten język, pięknie brzmi. Próbuję uczyć się go na własną rękę (skończyłam filologię hiszpańską) i na początku dobrze szło, ale z czasem zaczęło mi się mieszać z hiszpańskim. Moja wersja tego języka to ani portugalski ani brazylijski tylko hiszportugalski
Mam podobny problem z hiszpańskim Portugalski był moim pierwszym językiem. Później chciałam zabrać się za hiszpański, ale musiałam go odłożyć po tym jak np. zamiast "idioma" napisałam "lingua" i nie zostałam zrozumiana przez uczących się hiszpańskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2013, 17:08
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mccorrado Pokaż post
ja studiuję filologię włoską i chciałbym się uczyć portugalskiego, ale jakoś nie mam żadnej siły by zacząć coś robić w tym kierunku ;p
Chyba najtrudniej znaleźć motywację. Zwłaszcza jeżeli uczymy się samodzielnie. Jednak zachęcam gorąco do nauki - uda Ci się!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2013, 14:01
kszczurek kszczurek jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Ja zaczęłam na lektoracie studiując filologię hiszpańską i bardzo mi się spodobał. Zaczęłam więc uczyć się od Portugalczyka i tak już drugi rok razem mamy zajęcia Jest super językiem, trudniejszym od hiszpańskiego moim zdaniem.
Wolę "wersję portugalską"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2013, 20:13
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kszczurek Pokaż post
Ja zaczęłam na lektoracie studiując filologię hiszpańską i bardzo mi się spodobał. Zaczęłam więc uczyć się od Portugalczyka i tak już drugi rok razem mamy zajęcia Jest super językiem, trudniejszym od hiszpańskiego moim zdaniem.
Wolę "wersję portugalską"
Witam w klubie miłośników wersji portugalskiej Nie miałeś na początku problemu, i nie mieszały Ci się oba języki?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2013, 22:08
zaba357 zaba357 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja też zauważyłam, żę portugalski jest trudniejszy i chyba nawet przez to bardziej go lubię. Ale niestety też mam problem z hiszportugalskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-22-2013, 10:58
Malgosss Malgosss jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja na studiach zaczęłam od wersji portugalskiej. Później, kiedy wyjechałam do Barcelony, powoli zaczęłam przerzucać się jakoś mimowolnie na wersję brazylijską, ze względu na wielu znajomych ztego kraju. Teraz myślę, że mówię mieszkanką PT i BR I oczywiście dużo bardziej podoba mi się wersja brazylijska i to jej naukę chcę kontynuować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-23-2013, 00:13
Judyta Łepkowska
Guest

Domyślnie

Bardzo lubię ten język, ale jakoś odstrasza mnie fakt, że ma ok. 4000 czasowników nieregularnych. :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-23-2013, 09:10
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Judyta Łepkowska Pokaż post
Bardzo lubię ten język, ale jakoś odstrasza mnie fakt, że ma ok. 4000 czasowników nieregularnych. :P
Trzeba przyznać, że gramatyka w tym języku nie należy do prostych. Ciągła walka z wszelkiego rodzaju detalami. Jeżeli chodzi o czasowniki nieregularne to najgorsze jest chyba to, że spora część z nich należy go grupy tych najbardziej podstawowych (np. ir, te, poder, saber, fazer itp.)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.