Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-13-2012, 00:06
pawlowskaesp pawlowskaesp jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Cracow
Domyślnie

Osobiście uważam, że dbałość o poprawność wymowy jest bardzo ważna. Tylko w ten sposób możemy pielęgnować i zachować pięknym nasz język ojczysty. Bardzo smuci mnie fakt, że w dzisiejszych czasach przy naszym pędzie życia bardzo niewielu ludzi przywiązuje wagę nie tylko do poprawnej akcentuacji, czy używania poprawnych form językowych, ale do samych słów. Nasz język ubożeje, choć znajdą się i tacy, którzy uznają zastępowanie elementów tradycyjnej mowy polskiej często wulgarną "nowomową" za ciekawą innowację. Mnie jednak krew zalewa, kiedy słyszę, że w związku z upowszechnionym ich użyciem, formy takie jak "włanczam", czy "bohaterzy" wchodzą do słownika języka polskiego, jako poprawne. Myślę, że my- osoby, dla których język jest czymś więcej, niż tylko systemem umożliwiającym komunikację, powinniśmy tym bardziej dbać o czystość, poprawność i bogactwo polskiej mowy. W nas cała nadzieja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-23-2019, 20:22
Querido Querido jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety nie tylko w mediach... Wszędzie słyszy się złe akcentowanie. Ja stosuję się oczywiście do prawidłowego akcentowania i aż mnie skręca kiedy słyszę błędy. A kiedy poprawiam, biorą mnie za zadufaną w sobie A ja po prostu dbam o język ojczysty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2019, 00:55
agabu agabu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach poprawnie akcentując, można narazić się na bycie uznanym za snoba. Z tego względu raczej nie trzymam się zasad akcentowania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2019, 11:55
Justyna5's Avatar
Justyna5 Justyna5 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Staram się poprawnie akcentować, ale wiadomo, jak to jest, nie zawsze zwracam uwagę na każde słowo w moich wypowiedziach, szczególnie, gdy mówię szybko, nieformalnie. Każdy popełnia błędy, nie ma co się martwić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2019, 17:50
klau. klau. jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że w języku polskim niepoprawne akcentowanie nie jest tak znaczące jak w innych językach. U nas to po prostu inne brzmienie, a w różnych częściach Polski akcentują inaczej, więc jeśli w danym regionie większość osób mówi w ten sposób to nie jest to aż tak rażące. Natomiast w innych językach niepoprawne akcentowanie może zmienić znaczenie słowa, co sprawia dużo więcej problemów w komunikacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2019, 18:04
Anita8991 Anita8991 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Staram się trzymać zasad poprawnego akcentowania. Jednak moim zdaniem ludzie tak bardzo nie zwracają uwagi na akcent w danych słowach, dlatego nie jest to uważane przez użytkowników języka za poważny błąd uniemożliwiający nam poprawną komunikację.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.