Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-10-2011, 19:15
Inka's Avatar
Inka Inka jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Łuków/Poznań
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Lynx85 Pokaż post
Jeżeli już to bardziej w rachubę wchodzi muzyka instrumentalna. Słowa w muzyce mogą naprawdę poważnie rozpraszać - zwłaszcza jeśli są w tym samym języku, w którym w danym momencie tłumaczymy Wiadomo, że zależy to od danej osoby, ale zwróćcie uwagę na to, że tempo muzyki również wpływa na tempo pracy. Jakoś przy szybszej muzyce relatywnie szybciej stuka się w klawiaturę, ale przy tłumaczeniach bardziej problematycznych może powodować irytację
Mi w pracy zazwyczaj pomaga Czajkowski, zwłaszcza ,,Dziadek do orzechów". Też nie potrafię się skupić, gdy słyszę słowa, bo od razu mnie to dekoncentruje. Za to moja koleżanka uwielbia pracować przy heavy metalu - twierdzi, że to ją najbardziej relaksuje.
Stary 08-10-2011, 19:31
meg.dom meg.dom jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Siedlce
Domyślnie

Jak najbardziej pomaga Ale dołączam się do poprzednich opinii, że zbyt wiele słów i energetyzujących dźwięków może nas rozproszyć i oderwać od pracy dlatego należy znaleźć złoty środek! Kilka mocnych dźwięków na rozbudzenie i siłę do pracy, które następnie należy przyciszyć o kilka tonów i tak, pełni energii, brnąć przez stosy tłumaczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2011, 13:28
martyna0512 martyna0512 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przede wszytskim zależy jaka muzyka Myślę, że taka, którą lubimy, będzie pomocna, ale słuchanie czegoś, czego nie możemy znieść, będzie nbajgorszym "przeszkadzaczem" pod słńcem. Osobiście, nie mogłabym ani nic zrobić ani niczego się nauczyć przy jakimś bębniącym techno;p
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2011, 09:17
marina249's Avatar
marina249 marina249 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez solens Pokaż post
Wolicie pracę w spokoju i ciszy czy lubicie, kiedy jednak jakieś dźwięki się unoszą w tle? Muzyka wam pomaga się skupić czy raczej rozprasza?
Ja osobiście uwielbiam spokój przy nauce,żadnej muzyki bo naprawdę nie pomaga mi się skoncentrować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2011, 10:48
ClaroIntelect0 ClaroIntelect0 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wobec opcji: 'z muzyką czy bez' jednak wybieram wersję dźwiękową. Osobiście najlepiej mi się pracuje przy wszelkiego rodzaju instrumentalnych utworach : od jazzu poprzez funk i synthpop aż do spokojniejszych kawałów ATB.

Ostatnio edytowane przez Magnolia27 : 09-06-2014 o 18:21. Powód: brak polskich znaków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2011, 13:20
magdalenka's Avatar
magdalenka magdalenka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ClaroIntelect0 Pokaż post
Wobec ocji: 'z muzyką czy bez' jednak wybieram wersję dźwiękową. Osobiście najlepiej mi sie pracuje przy wszelkiego rodzaju instrumentalnych utworach : od jazzu poprzez funk i synthpop az do spokojniejszych kawałów ATB.
Ja też wybieram wersję dźwiękową, ale nie muzykę. Lubię jak coś szumi, gdy się uczę, pracuję. Muzyka rozprasza, a bez niej jest zbyt cicho.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2011, 09:43
skujgad skujgad jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez solens Pokaż post
Wolicie pracę w spokoju i ciszy czy lubicie, kiedy jednak jakieś dźwięki się unoszą w tle? Muzyka wam pomaga się skupić czy raczej rozprasza?
Duuuzo muzyki, najlepiej dość głośno jeśli akurat mi na to sytuacja pozwala, dodatkowo ułatwia mi koncentrację chodzenie tam i z powrotem po pokoju/biurze/etc. Niestety tłumaczenie absolutnie nie jest przyjacielem jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Ostatnio edytowane przez Magnolia27 : 09-06-2014 o 18:02. Powód: rozpoczęcie zdania od małej litery, literówka w drugim zdaniu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2011, 09:53
margon margon jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Bardzo lubię pracować przy muzyce. Nie za głośne, umiarkowanie dynamiczne tło instrumentalne potrafi korzystnie wpłynąć na tempo i komfort pracy. Jednak zgadzam się, że muzyka z tekstem może już rozpraszać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2011, 10:44
inez415's Avatar
inez415 inez415 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Wałbrzych
Domyślnie

Zdecydowanie muzyka instrumentalna. Nie pogardzę też symphonic metalem z samym chórem w tle, bo wtedy i tak nie za specjalnie można dosłyszeć słowa
Stary 08-15-2011, 18:58
Judyta Judyta jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Muzyka sprawia, że skupiam się tylko na niej, więc niestety nie mogę jej słuchać podczas tłumaczenia.
Szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.