Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-07-2019, 23:06
jackflay jackflay jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Sztucznie stworzone języki

Może jest jakiś fan sztucznych języków, takich stworzonych na potrzebę filmu, książki (tak jak w przypadku Władcy Pierścieni, Hobbita itd), lub gry (Skyrim np.). Dovah-Zul to język stworzony specjalnie do gry lub nawet serii gier The Elder Scrolls. Pod tym linkiem: [url]https://elderscrolls.fandom.com/pl/wiki/Dovah-Zul[/url] możecie dowiedzieć się o fonetyce tego języka zapisanej w IPA oraz nawet o jego gramatyce czy transliteracji alfabetu. Co sądzicie o tego typu "wytworach" i jakie sztuczne języki znacie oprócz wyżej wymienionych. Zapraszam do nerdowej dyskusji. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2019, 10:28
katarzynakacka katarzynakacka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że coraz więcej osób staje się fanami języków sztucznych, które pojawiają się literaturze i filmach. Są one na tyle dopracowane, że można za ich pomocą rozmawiać z innymi użytkownikami (np. języki elfów z “Władcy Pierścieni”). Ja zapewne nigdy nie będę się uczyć takiego języka, ale są osoby, dla których staje się to hobby dającym dużo satysfakcji.

Podrzucam ciekawy artykuł o językach sztucznych oraz o tworzeniu języka Dothraków z ,,Gry o tron‘’
[url]https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1711498,1,gra-otron-czyli-jak-sie-tworzy-sztuczne-jezyki-w-popkulturze.read[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2019, 12:01
ghosttown98's Avatar
ghosttown98 ghosttown98 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Gdy słyszę "sztuczny język" od razu myślę o esperanto ;p
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2019, 18:55
Martinar Martinar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też od razu myślę o esperanto. Języki stworzone do książek/filmów są ciekawe, bo ich nauka może przedłużyć fascynacje danym dziełem. Cenię sobie Tolkiena za to, że oprócz nowego świata tworzył też języki którymi posługują się bohaterowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2019, 14:43
Nathaniele518 Nathaniele518 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Według mnie potrzeba ogromnej znajomości wielu języków, jak i szerokiej wiedzy lingwistycznej i filologicznej, by być w stanie skonstruować nowy język. Uważam to za osiągnięcie godne podziwu i sama chciałabym kiedyś zrobić coś podobnego.

Jeśli chodzi o przykłady to np. klingoński i język dothraków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.