Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-10-2019, 14:10
kamila0503 kamila0503 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie najpierw była fascynacja krajem, a w szczególności kinematografią. Chodzi głównie o twórczość Akiry Kurosawy (ale też o różnego rodzaju anime i filmy animowane jak np. Studio Ghibli). Zaczęło się gdzieś w podstawówce, gdy obejrzałam przypadkiem "Siedmiu samurajów" i tak to się zaczęło. Później przyszła pora na język.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2019, 15:27
jenadto jenadto jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W przypadku nauki francuskiego pierwsze było zainteresowanie popkulturą kraju, ściślej mówiąc była to popowa piosenka Ingrid "Tu es foutu" (miałem 10 lat).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2019, 01:02
Martinar Martinar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie najpierw zainteresowałam się kulturą krajów łacińskich, potem poleciałam na Kubę i myślałam że wylądowałam w raju. Chciałam dogadać się z tubylcami i czuć się jak oni. Dzięki językowi poznałam prawdziwą Kubę i już ten raj nie był taki do końca rajem. Mimo to, miłość do języka została.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2019, 18:14
Anita8991 Anita8991 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W moim przypadku przygoda zaczęła się od nauki języka włoskiego w liceum. Na szczęście trafiłam na taką nauczycielkę, która była w stanie nie tylko realizować wyznaczony program, ale także przedstawiać nam dodatkowe treści związane z historią kraju, a także jego kulturą i sztuką. Później sama zaczęłam szukać piosenek w obcym języku, próbuję oglądać także filmy i choć nie zawsze jest to łatwe, to daje mi dużą satysfakcję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2019, 21:05
katarzynakacka katarzynakacka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie wszystko zaczęło się od piosenek hiszpańskich (niektóre polubiłam na, tyle że bardzo chciałam wiedzieć, o czym jest tekst). Wtedy też bardzo spodobało mi się brzmienie tego języka i małymi kroczkami zaczęłam się go uczyć. Później dostałam się na studia filologiczne, gdzie mogłam poznać kulturę krajów hiszpańskojęzycznych i rozwój języka szedł już w parze z zagłębianiem się w kulturze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2019, 13:34
akisa1 akisa1 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W przypadku języka angielskiego i niemieckiego zaczęło się i skończyło raczej na fascynacji samym językiem, natomiast w przypadku hiszpańskiego, którego uczę się stosunkowo od niedawna, zaczęło się od fascynacji krajem hiszpańskojęzycznym z racji posiadania tam znajomych i rozszerzyło się na zainteresowanie szeroko pojętą kulturą wokół tego języka, włączając taniec (salsa), podróże (np. na Kubę) itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2019, 00:18
Agrzybowska Agrzybowska jest offline
Kumotr

Domyślnie

W moim przypadku zaczęło się od fascynacji krajem i kulturą. Jeśli mam sprecyzować to hiszpańskim zaraziłam się przez piłką nożną, gdyż od wielu lat jestem fanką Realu Madryt. Aktualnie jestem na takim etapie zauroczenia tym językiem, że nawet ostatnio zaczęłam miewać sny po hiszpańsku. I teraz jedynie marzę, żeby w końcu udało mi się odwiedzić ten piękny kraj.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2019, 11:50
marslo97 marslo97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W moim przypadku zdecydowanie fascynacja językiem, komunikacja z ludźmi z innych krajów
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.