Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-06-2012, 10:56
lustig1984 lustig1984 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie CST w Sosnowcu!! Macie jakieś doświadczenia?

Witam. Czy macie jakieś doświadczenia z Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu? Słyszałam już sporo dobrych opinii (pani, która była moim recenzentem na uczelni, wykłada też tam), ale chciałabym poznać opinię bezpośrednio od absolwentów bądź też tych, którzy się tam obecnie uczą Czy warto zainwestować w to i czy pomaga później przy zdawaniu egzaminu na tłumacza przysięgłego? Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-25-2012, 23:08
agastroba's Avatar
agastroba agastroba jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Witam!
Studiowałam w CST dwa lata temu. Jestem bardzo zadowolona. Przerobiliśmy bardzo dużo ciekawych rzeczy. Musieliśmy dużo pracować w domu. Na uniwersytecie skupiałam się głównie na pisaniu pracy magisterskiej a w CST mogłam skupić się na języku. Atmosfera była naprawdę fajna. Polecam tą szkołę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2012, 20:06
deedlit deedlit jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Witajcie!
Chciałabym zapytać czy ktoś orientuje się jakie są konkretne wymagania aby dostać się do CST w Sosnowcu?
Na stronie odnalazłam tylko lakoniczną inf.:
Cytat:
Zasady naboru
Zapisy trwają cały czas. W połowie września kontaktujemy się z kandydatami aby poinformować o terminie spotkania organizacyjnego, które zazwyczaj ma miejsce na tydzień przed rozpoczęciem zajęć (startujemy w pierwszy weekend października).
Nie skończyłam filologii, ale zależy mi na spróbowaniu swoich sił jako tłumacz (konkretnie medyczny, bo takie mam wykształcenie). Znam bardzo dobrze angielski (na poziomie CPE), z tymże nie posiadam na tę znajomość żadnego papierka. Jak sądzicie czy powinnam najpierw pomyśleć o zrobieniu CPE, a później próbach dostania się do CST? Zdobycie certyfikatu to kolejne koszty, i szczerze mówiąc wolałabym tego uniknąć. Czy w ogóle jakiś papier będzie mi potrzebny, aby się tam dostać?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2019, 05:13
tłumaczenia1 tłumaczenia1 jest offline
Kumotr

Domyślnie

poziom w CST (Sosnowiec) bardzo się obniżył, obecni wykładowcy nie mają pojęcia o tym, co jest na egzaminie na tłumacza przysięgłego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2019, 05:15
tłumaczenia1 tłumaczenia1 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez deedlit Pokaż post
Witajcie!
Chciałabym zapytać czy ktoś orientuje się jakie są konkretne wymagania aby dostać się do CST w Sosnowcu?
Na stronie odnalazłam tylko lakoniczną inf.:

Nie skończyłam filologii, ale zależy mi na spróbowaniu swoich sił jako tłumacz (konkretnie medyczny, bo takie mam wykształcenie). Znam bardzo dobrze angielski (na poziomie CPE), z tymże nie posiadam na tę znajomość żadnego papierka. Jak sądzicie czy powinnam najpierw pomyśleć o zrobieniu CPE, a później próbach dostania się do CST? Zdobycie certyfikatu to kolejne koszty, i szczerze mówiąc wolałabym tego uniknąć. Czy w ogóle jakiś papier będzie mi potrzebny, aby się tam dostać?
żaden papier nie jest potrzebny, biorą jak leci
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2019, 14:20
klanie0211 klanie0211 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez tłumaczenia1 Pokaż post
poziom w CST (Sosnowiec) bardzo się obniżył, obecni wykładowcy nie mają pojęcia o tym, co jest na egzaminie na tłumacza przysięgłego
Mógłbyś/mogłabyś coś więcej napisać na ten temat? Myślałam o zapisaniu się na kurs w nadchodzącym roku akademickim, jako alternatywa dla studiów podyplomowych, których oferta na UŚ została w ostatnich latach bardzo ograniczona
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.