Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-18-2016, 22:25
alice9 alice9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Zwiedzaj i pracuj

Czy ktoś z Was miał okazję wziąć udział w takim programie? Jeśli tak to w jakim kraju i jak to wspomina?

Najbardziej interesowałyby mnie informacje na temat "Zwiedzaj i pracuj" w Japonii, ale ponieważ porozumienie między Polską i Japonią weszło w życie dopiero w zeszłym roku to pewnie nie ma jeszcze zbyt wiele opinii na ten temat...
Niemniej jednak będę wdzięczna Wam za opinie, bez względu na to w jakim kraju byliście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-20-2016, 18:57
finwen finwen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja także chciałabym wziąć udział w tym programie, niestety jeszcze nie słyszałam opinii osób, które miały okazje dzięki niemu pojechać do Japonii. Sporo informacji można znaleźć jednak na stronie ambasady japońskiej, myślę, że warto zacząć od zapoznania się z nimi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-21-2016, 11:37
sylvias sylvias jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również byłabym ciekawa opinii osób, które miały okazję wziąć udział w takim programie tyko w USA. Czy warto? Jak to ogólnie wygląda?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-21-2016, 12:03
mabogacka mabogacka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście nie brałam udziału w tym programie, ale wielu moich znajomych z uczelni wyjechało w ten sposób, głównie do USA i bardzo sobie tą decyzję chwali. Najcześciej jest to praca w hotelach jako barman, kelnerka, czy sprzątaczka, albo obsługa letnich obozów dla dzieci i tam też jest cała masa pozycji do wyboru. Od zabawiania dzieci po pomoc w kuchni. Warto mieć prawo jazdy, wtedy możemy pracować także jako zaopatrzenie. Podobno za zarobione pieniądze bez problemu można pozwiedzać do końca trwania wizy. Jednak na początek trzeba mieć spory wkład własny, wiadomo, samolot kosztuje sporo i trzeba mieć za co żyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-21-2016, 12:59
videocompiler videocompiler jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez alice9 Pokaż post
Czy ktoś z Was miał okazję wziąć udział w takim programie? Jeśli tak to w jakim kraju i jak to wspomina?

Najbardziej interesowałyby mnie informacje na temat "Zwiedzaj i pracuj" w Japonii, ale ponieważ porozumienie między Polską i Japonią weszło w życie dopiero w zeszłym roku to pewnie nie ma jeszcze zbyt wiele opinii na ten temat...
Niemniej jednak będę wdzięczna Wam za opinie, bez względu na to w jakim kraju byliście.
Od siebie polecam stronę [url]https://www.workaway.info/[/url], gdzie znaleźć można propozycje wolontariatów i wyjazdów na całym świecie, dla dowolnej konfiguracji ludzi (singli, par, wegan, grup). Zarówno host jak i odwiedzający wystawiają po zakończeniu współpracy ocenę, a sama rejestracja w serwisie jest płatna, co odsiewa przypadkowe osoby i tzw. "trolle".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-21-2016, 13:17
werksonful werksonful jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również osobiście nie brałam w tym udziału jednak moja koleżanka wyjechała tak do USA i pracowała w parku Yellowstone; mam też znajomą, która na podobnej zasadzie była opiekunem na obozie również w USA obie bardzo chwaliły sobie te wyjazdy. Jedna nawet na stałe została w Stanach. Bardzo często są organizowane warsztaty czy spotkania z osobami, które na tym były żeby właśnie zachęcić kolejnych do wzięcia udziału. Trzeba tylko rozglądać się za takimi wydarzeniami. Często organizowane są one na uczelniach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-21-2016, 14:14
ulencja ulencja jest offline
Kumotr

Domyślnie

Podczas studiów wyjechałam do USA na Camp America jako pomoc w kuchni. Gdybym miała możliwość, to wyjechałabym jeszcze raz. Nie dość, że jesteś zmuszony do mówienia w języku angielskim, to jeszcze poznajesz nowych ludzi, nawiązujesz przyjaźnie. Poza tym taki wyjazd to naprawdę idealna okazja do zwiedzenia części USA. Ja mieszkałam i pracowałam w stanie Maine, w małym miasteczku Saco (koło Portland), ale w wolnym czasie zwiedzałam nie tylko stan Maine, ale również stan Nowy Jork (sąsiadujący z Maine), widziałam Statuę Wolności i kilka innych miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Zdecydowanie polecam, bo potem okazja może się już nie powtórzyć! Studia to najlepszy czas na podróżowanie i zwiedzanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-28-2016, 15:04
finwen finwen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mabogacka Pokaż post
Osobiście nie brałam udziału w tym programie, ale wielu moich znajomych z uczelni wyjechało w ten sposób, głównie do USA i bardzo sobie tą decyzję chwali. Najcześciej jest to praca w hotelach jako barman, kelnerka, czy sprzątaczka, albo obsługa letnich obozów dla dzieci i tam też jest cała masa pozycji do wyboru. Od zabawiania dzieci po pomoc w kuchni. Warto mieć prawo jazdy, wtedy możemy pracować także jako zaopatrzenie. Podobno za zarobione pieniądze bez problemu można pozwiedzać do końca trwania wizy. Jednak na początek trzeba mieć spory wkład własny, wiadomo, samolot kosztuje sporo i trzeba mieć za co żyć.
To prawda, że na początek dobrze mieć odłożone jakieś oszczędności na taki wyjazd. Może dobrym pomysłem jest pójście wcześniej w Polsce na kilka miesięcy do pracy, żeby mieć chociaż na bilet i jakieś wydatki na początek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-05-2016, 12:55
michalsiwkowski's Avatar
michalsiwkowski michalsiwkowski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czy może moglibyście polecić strony, gdzie można uzyskać więcej informacji na temat tego typu wyjazdów?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-05-2016, 19:36
gosiaa992 gosiaa992 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moi znajomi wyjeżdżali z Camp Leaders i bardzo sobie te wyjazdy chwalili Nie dość, że kontakt z językiem przez cały czas to jeszcze możliwość - przy dobrze zaplanowanej podróży - zwiedzenia prawie całych Stanów
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.