Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-06-2016, 17:24
kpawilowicz kpawilowicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie DELE - certyfikat z hiszpańskiego

Czy ktoś z Was zdawał ten certyfikat i chciałby sie podzielić wrażeniami - gdzie zdawaliście, jak się przygotować (samemu czy na kursie) i czy jego posiadanie Wam z czymś pomogło (w pracy/na studiach)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-24-2016, 21:38
Anitta Anitta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też jestem ciekawa waszych doświadczeń, jak na razie miałąm przymiarkę do DELE C2 i niestey na tym poziomie nie ruszył kurs w cervantesie, bo nie było grupy. Ale ogólnie myślę, że ten kurs to dobry pomysł, bo wtedy przysługuje zniżka 25% od ceny egzaminu. Jeśli chodzi o mnie, to uczę się sama do części słuchanej i czytanej, a mówienie i pisanie z korepetytorem. Chyba ciężko bez kusu albo pomocy z zewnątrz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2016, 11:21
m_grden@wp.pl m_grden@wp.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Lata temu zdawałam DELE na poziomie B2, przygotowywałam się we własnym zakresie, bo studiowałam wtedy iberystykę, więc dodatkowy kurs wydawał mi się zbędny. Nic to w mojej sytuacji nie zmieniło, do niczego mi się nie przydało, nikt mnie nigdy o to nie pytał (ale może to dlatego, że skończyłam iberystykę, więc ostateczny poziom znajomości języka powinien być jednak znacznie wyższy niż B2 ).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2016, 11:42
Kinga88 Kinga88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zdawałam DELE w Cervantesie. Przygotowywałam się sama z książki El Cronometro. Codziennie uczyłam się godzinę i zdałam Książka zawiera ćwiczenia oraz próbne egzaminy. W moim przypadku (nie skończyłam filologii) certyfikat przydaje się w pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2016, 14:47
NataliaCh NataliaCh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zamierzam podejść do DELE C2 w przyszłym roku - z jednej strony dla własnej satysfakcji, ale też ze względu na to, że nie ukończyłam odpowiednich studiów kierunkowych. Pewnie nie warto inwestować, jeśli jest się po filologii, ale dla osób uczących się we własnym zakresie jest to raczej konieczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-30-2017, 23:17
MagdalenaW MagdalenaW jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja zdałam rok temu DELE B1. Uczyłam się z książek AULA Internacional oraz Las Claves del Nuevo DELE, obie wydawnictwa difusion.
W tym roku na jesień chciałabym podejść do B2.
Czy mi się przydał? Chyba to jeszcze za niski poziom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2017, 09:47
Ikaria Ikaria jest offline
Kumotr

Domyślnie

Podchodziłam do DELE C1, zabrakło mi 3 punktów, żeby zdać.
Odpuściłam sobie, nie wiem czy dobrze czy nie dobrze - nikt nie wymaga ode mnie tego certyfikatu, z drugiej strony, papiery warto robić w "szczytowej formie językowej", że tak się wyrażę, Są ważne całe życie, a niestety, brak intensywnych studiów bądź codziennej praktyki sprawia, że się zapomina.
C2 jest supertrudny, to poziom bardzo dobrze wykształconej osoby, dla której hiszpański jest językiem ojczystym. Zdającym i podchodzącym do tego poziomu - gratuluję i po cichu zazdroszczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2017, 22:56
Ale Ale jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podchodziłam do DELE C1 w zeszłym roku i zdałam. Przygotowywałam się głównie sama z własnych materiałów, a z książek typowo przygotowujących do egzaminu to El Cronometro i Objetivo DELE- preparación para el DELE C1. Rozmowy ćwiczyłam ze znajomymi z Hiszpanii i Meksyku, a krótko przed egzaminem wzięłam jeszcze trzy dodatkowe lekcje z native speaker'em.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2017, 11:37
caixa caixa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że certyfikat jest bardzo przydatny. Po pierwsze daje Ci dodatkową motywację do codziennej nauki języka hiszpańskiego a poza tym zawsze możesz przedstawić dokument potwierdzający znajomość języka obcego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2017, 13:01
AleksandraI89 AleksandraI89 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Dele

Kontynuując temat egzaminu DELE,
ja zdałam go parę lat temu na poziomie B2 w Krakowie.
Czy odczuwam obecnie korzyści z posidania certyfikatu? Zdecydowanie tak. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie skończyły studiów filologicznych (tak jak ja) a chciałyby w przyszłości pracować wykorzystując umiejętności językowe. Jest to mocne potwierdzenie poziomu języka a dyplom jest na całe życie. Co więcej, certyfikat ten jest ważny również na teranach innych państw.

Teraz zamierzam, w niedalekiej przyszłości, zdać egzamin na poziomie C1.
Jeśli ktoś go zdawał , fajnie gdyby podzielił się wrażeniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.