Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-27-2015, 11:00
poczytna poczytna jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja pierwszy tatuaz zrobilam sobie na erasmusie. To byl przemyslany i wymarzony tatuaz, aczkolwiek decyzja o jego zrobieniu byla impulsem. Od tamtej pory nie mysle o niczym innym, jak o nastepnym. To na maxa uzależniające. Dodam tylko, ze nie naleze do zadnej bardzo wyrozniajacej sie subkultury, ani tez nie bylam, ani tym bardziej nie mam kontaktu z kryminalistami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2015, 19:08
sayuri sayuri jest offline
Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Dziwi mnie uznawanie tatuażu za nową modę. Ta forma modyfikacji ciała istniała już w starożytności, oczywiście przez większość czasu była ona związana z rytuałami. Jednakże jeszcze w XIX w. pojawiła się profesjonalna forma tatuażu. Pamiętać trzeba, że każdy robi sobie tatuaże z innych powodów i niestety są przypadki, że tymi powodami są między innymi szeroko pojęta "moda" czy nieprzemyślana decyzja w stanie upojenia alkoholowego. Dla reszty wytatuowanych ich tatuaże będą zawsze mieć znaczenie i wartość, nawet jeśli tylko tą estetyczną, bo nie ma co się oszukiwać: tatuaże to dekoracja ciała.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2019, 00:27
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez sayuri Pokaż post
Dziwi mnie uznawanie tatuażu za nową modę. Ta forma modyfikacji ciała istniała już w starożytności, oczywiście przez większość czasu była ona związana z rytuałami. Jednakże jeszcze w XIX w. pojawiła się profesjonalna forma tatuażu. Pamiętać trzeba, że każdy robi sobie tatuaże z innych powodów i niestety są przypadki, że tymi powodami są między innymi szeroko pojęta "moda" czy nieprzemyślana decyzja w stanie upojenia alkoholowego. Dla reszty wytatuowanych ich tatuaże będą zawsze mieć znaczenie i wartość, nawet jeśli tylko tą estetyczną, bo nie ma co się oszukiwać: tatuaże to dekoracja ciała.
Może i była już w starożytności. Ale tylu wytatuowanych rąk nigdy wcześniej (za mojego życia) nie widziałam.
A już mody na tatuowani łydek to już naprawdę NIGDY.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2019, 19:30
marrosa marrosa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niektóre tatuaże są naprawdę ładne i czasem mogą być nawet ładną ozdobą. Ja jednak nie chciałabym mieć tatuażu. Nie podoba mi się fakt, że są na całe życie. A co, jak by mi się znudził?
A już w ogóle nie rozumiem jak można wytatuować sobie całe ciało. To wygląda jakby się ciągle było brudnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2019, 20:36
walentyna44 walentyna44 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja jestem sceptycznie nastawiona do tatuaży, oczywiście można zrobić sobie jakiś mały symboliczny, ale nie niszczyć sobie tym 90 % ciała, ani to ładne ani estetyczne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2019, 09:56
Natalya Natalya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie zgodzę się, że tatuaże to rodzaj "nowej mody", ponieważ już za czasów młodości moich rodziców to było coś popularnego - z pewnością trochę mniej niż teraz, ale jednak. Za modne to można uznać tatuowanie konkretnych miejsc i konkretnych motywów, co moim zdaniem jest trochę męczące. Sama mam tatuaż i zarówno przy tym, czy to kolejnych o których myślę, zależy mi na oryginalności i znaczeniu tatuażu - ja nie chcę, żeby on tylko wyglądał, ale też coś przekazywał, coś o mnie mówił. Niestety, jest wiele osób które nie patrzą na to w ten sposób i w wyniku tego dziennie widzę przynajmniej pięć znaków nieskończoności etc. Nie do końca jestem też zwolenniczką spontanicznych tatuaży, bo to jest jednak coś na całe życie.
Ostatecznie jednak to każdego indywidualna decyzja i nie mnie jest oceniać czy jest ona słuszna czy nie. Życie pokaże.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2019, 16:03
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Natalya Pokaż post
Nie zgodzę się, że tatuaże to rodzaj "nowej mody", ponieważ już za czasów młodości moich rodziców to było coś popularnego - z pewnością trochę mniej niż teraz, ale jednak.
Duuuuuużo, duuuużo mniej. Wystarczy wejść do jakiegokolwiek sklepu latem i widzi się pełno wytauowanych łydek i samych przedramion lub całych rąk. Kiedyś tego nie było. Właściwie to kwestia ostatnich kilku lat
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2019, 18:23
AlicjaP AlicjaP jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że nie zauważyłam jakiejś zwiększonej mody na tatuaże w ostatnim czasie. Nie lubię tego typu ozdób i ładniejsza jest dla mnie czysta skóra niż wytatuowana w jakikolwiek wzór, ale noszenie tatuaży nie wydaje mi się obsesją i nie sądzę, żeby ta tendencja miała ulec zmianie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2019, 13:45
ewelina93's Avatar
ewelina93 ewelina93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie uważam tatuaży za kicz, chociaż sama takowych nie mam. Zauważyłam jednak ostatnio, że wiele osób robi sobie tatuaże bez jakiejkolwiek „organizacji” tzn. na nodze jakiś delfinek, obok róża, gdzieś tam jakaś czaszka... taki trochę chaos
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-29-2019, 13:30
Szvejkova Szvejkova jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę że ta moda stanie się normą, już teraz zmniejszyła się dyskryminacja osób z tatuażami w miejscach pracy. Sposób na wyrażanie siebie, kwestia estetyki, dla mnie tak samo jak fryzura każdego z nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.