Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-27-2015, 13:31
RoxxFoxx RoxxFoxx jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Staram się ograniczać bagaż, kilka sukienek, które są lekkie i łatwo schną, jeśli to konieczne (jak obecnie), to laptop, jeśli wiem, że mogę się nudzić, biorę czytnik ebooków, ale zazwyczaj na wakacjach rezygnuję z książek. Na każdy wyjazd mieszczę się w bagażu podręcznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-03-2015, 19:43
lauradenovess lauradenovess jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Muzyka, indyjska chusta, która w nocy może stać się kołdrą, w pociągu poduszką, a w ciągu dnia chroni przed chłodem lub słońcem, książka do czytania w trakcie podróży i plastry na odciski, telefon z dostępem do internetu, w razie gdyby trzeba było zmienić plany (średnio trzy razy dziennie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2015, 15:59
karla8 karla8 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja mam tak, że zawsze staram się zminimalizować swój bagaż. Nawet jeśli nie ograniczają mnie wymiary bagażu w samolocie czy inne takie, kieruję się zasadą, że swój bagaż muszę dać radę nieść sama, a że siłaczką nie jestem to staram się ograniczyć go do samych niezbędnych rzeczy.
Najważniejsze chyba to mieć gdzieś schowane troche pieniędzy "na czarną godzinę". Wtedy nawet jak czegoś mi zabraknie, mogę to kupić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2015, 11:34
poliglotka32 poliglotka32 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie Moja zawartość walizki

Krem z filtrem, czapka lub kapelusz szmaciany (ochrona przed słońcem), kilka wygodnych ciuchów z bawełny lub lnu, mała butelka wody (nie zawsze można mieć wodę na lotnisku), pieniądze schowane w 2 różnych miejscach (w razie kradzieży), specjalna torebka podróżna zakładana na pas, z zameczkami i kieszonkami, przewodnik np. po Paryżu, mapa, smartfon, w telefonie numer do banku w razie konieczności zastrzeżenia kart bankomatowych, notes z wersją papierową ważnych telefonów, okulary słoneczne, własny ręcznik (nie mam zaufania do tych hotelowych), mały żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów...To chyba wszystko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2015, 18:50
magbla2516 magbla2516 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

bez kostiumu kąpielowego !
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2015, 10:25
bartoszpolunio bartoszpolunio jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Na samą podróż oczywiście coś do czytania: książka/magazyn. Poza tym, jadąc do bardzo turystycznego miejsca wcześniej zakupione bilety (najlepiej jeszcze w paru wersjach) do atrakcji turystycznych i przewodnik z mapą (dla mnie, bez mapy ani rusz!).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2015, 16:36
martasmagowska martasmagowska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Mysłowice
Domyślnie

Zdecydowanie aparat fotograficzny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2015, 12:54
estera.py estera.py jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja w zależności gdzie i po co jadę. Jako że nie przepadam za wakacjami w stylu "turystycznym" zazwyczaj mam walizkę, a w zasadzie plecak pełen tylko potrzebnych rzeczy. Jednakże mam jedną słabość, przez którą nie raz mój bagaż ważył więcej niż zakładałam, a mianowicie książki. Mimo, że niejednokrotnie znajomi radzili mi "kup reader", czy jak to się nie nazywa po polsku, ale nie, ja zbyt bardzo kocham papier. Chociaż być może, któregoś dnia moje plecy się zbuntują i bede musiała kupić jeden z tych wynalazków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-31-2015, 17:30
masinxt masinxt jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja nie potrafię sobie wyobrazić wakacji bez mojej ulubionej książki lub gazety. Jakoś nie przepadam za czytaniem, ale kiedy podróżuję to bardzo "zaprzyjaźniam" się z książką lub gazetą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2017, 12:36
lucyna89 lucyna89 jest offline
Kumotr

Domyślnie

U mnie nie raz wystarcza dobry i wygodny plecak na 2-3 dniowy wypad podróżny. Chociaż czasem walizka, zależy jaki to okres letni cy zimowy. Ostatnio fajne plecaki, walizki oglądałam w sklepie Brytyjka , moim zdaniem mają bardzo fajne propozycje. Może kupię wreszcie coś nowego bo wszystko co mam jest stare już i nie trendy
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.